Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Beltéri fa bútorok készítéséné...

Beltéri fa bútorok készítésénél a 4 réteg vastaglazúrral bevont fa felületeket érdemes, szükséges lakkozni is a tartósság érdekében?

Figyelt kérdés

Adott egy pine yellow fából készült bútor (ágykeret), amit Boróka vastaglazúrral vontam be. 4 réteget vittem fel a fára.

Elégséges ez így vagy a tartósság és felületi ellenállóság, kopásállóság miatt még érdemes vagy szükséges lakkal is bevonni?



#vastaglazúr #parketta lakk #fa bútorok lazúrozása #fa bútorok lakkozása #vastaglazúrra parketta lakk #lazúrozott felületek kopásállósága
2018. nov. 15. 08:48
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha már lekented, akkor a kopásállóság és takaríthatóság miatt érdemes. Én nem így csináltam volna. Szerintem a 4 réteg sok. Lehetett volna munkát és anyagot spórolni. Ha rendesen átszáradt és nem ragad a 4 réteg után, akkor így is jó, de vannak egyszerűbb, olcsóbb és gyorsabb kivitelezések ilyen célok elérésére. Csak az esetleges legközelebbi munkák miatt írom.
2018. nov. 15. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Beltérre? Minek?

4 réteg lazúr után már kültéren sem kell.

2018. nov. 15. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Azért lett 4 réteg, mert az árnyalatot (dió) így tudtam sötétíteni.

A munkát veltérben végeztem, két nap alatt. Naponta két réteget vittem fel, közel négy óra száradás után.

A végső felület szép és sima. Száraz és nem ragad.


Lakkozásra azért gondoltam, mert vannak olyan részek -pl. ágyrács látszó kerete, ágykeret dekorációs rátétjei- amik használat közben nagyobb súrlódásnak lehetnek kitéve.

(Ágyról felkeléskor, lefekvéskor gyakrabban hozzáérhetünk ezekhez a felületekhez.)


Ezért gondoltam, hogy ha vinnék rá 2 réteg parkettlakkot, akkor az komplettebb védelmet adna a lazúrozott felületnek.


Korábban beltéri fenyőfa lépcsőt kezeltem ugyanígy, és ott strapabíró felületet kaptam.

Igaz, egy bútor felülete kevesebb igénybevételnek van kitéve, mint a lépcső.


Szóval azt mondjátok, hogy ezzel a 4 réteggel is megfelelő lesz a bútor felülete?

2018. nov. 15. 09:25
 4/8 A kérdező kommentje:

Az 1. válaszolótól kérdezném:

Milyen egyszerűbb, gyorsabb, olcsóbb módot/eljárást javasolnál ugyanezen cél elérésére?

2018. nov. 15. 09:34
 5/8 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Először röviden reagálnék a másik válaszolónak. A lazúrokat természetesen kültéren sem szoktuk lakkozni,ahogy mondod, hiszen tökéletesen ellenáll az időjárás viszontagságainak. Viszont ahol néha takarításnak, porttörlésnek, esetleg súrolásnak lesz kitéve, oda érdemes lakkot rakni, főleg, hogy a lakk már nem muszáj, hogy fényes legyen, mert van matt és selyemfényű is. Neked pedig azt tudom ajánlani, hogy a megfelelő szín eléréséhez már nem kell rétegről rétegre mélyíteni a színt, hanem a jobb festékboltokban lazúrt is tudnak színezni olyan színre, amit te szeretnél és elég a 2 réteg, ha a számodra megfelelő színt kikeverték, ami bármikor ismételhető, hiszen színkód szerint, számítógéppel történik a keverés. Tovább megyek, ha tudod előre, hogy a vége lakkozás lesz, akkor a lazúrt is ki lehet hagyni, hiszen a lakkot is lehet színezni, úgy mint a lazúrt. Nálunk minden ilyesmire van lehetőség, igazi "boszorkánykonyha" működik nálunk, szinte minden ilyen igényt ki tudunk elégíteni.
2018. nov. 15. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos információkat.

Már csak az érdekelne, hogy hol van az a "nálunk..."?

Írnál linket vagy cégnevet, elérhetőségeket? Bizonyára másoknak is hasznos, ha tudjuk, hogy hasonló helyzetben hova lehet fordulni termékekért, megoldásokért.

2018. nov. 15. 11:22
 7/8 anonim ***** válasza:
Konkrétan mi Gödöllőn vagyunk, de van Pesten is egy pár boltunk. Gold-Lakk Kft.
2018. nov. 15. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2018. nov. 15. 16:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!