Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Elektromos fűtésekben járatos...

Elektromos fűtésekben járatos valaki? Segítség kéne, hogy melyik a hatékonyabb megoldás?

Figyelt kérdés
A fürdőszobámba(14m3) és a konyhámban(20m3) kéményes konvektor volt, de leszereltettem őket. Elektromos fűtési megoldást kell találnom és több lehetőséget is látok.Fűtőpatronos törölközőszárító, Atlantic, Glamox Nobo fűtőtestek vagy egy egy olcsóbb elektromos konvektor is megteszi? Egyáltalán mi a különbség az elektromos konvektor és fűtőpanel között? Nekem ezek az Orion fűtőkonvektorok ugyan annak tűnnek, mint a Glamox féle 5x annyiba kerülő fűtőpanelek. Szerintetek melyik a hatékonyabb? Olyasmi tapasztalatokat várok pl. hogy melyik fűt fel hamarabb stb. Melyik tudja esetleg jobban kihasználni a teljesítményét gazdaságosan(mondjuk tartja a meleget egy kis ideig kikapcsolás után) A különféle megtakarítások gondolom mind kamuk, mert mindegyik 1-2 ezer wattos szóval szerintem egyik sem fogyaszt kevesebbet. A fürdőbe szerintetek jó egy 1000 wattos fűtőpatronos törölközőszárító vagy oda is inkább egy fűtőpanel/fűtőkonvektor lenne jobb?

2018. nov. 15. 09:53
 1/10 anonim ***** válasza:
40%

Ebben a házban benne volt a régi elektromos hőtárolós kályha, amelyik vezérelt árammal működik (csak feltöltésnél megy a külön villanyórája), egy eszköz vezérli és van termosztátja is. De ehhez kell háromfázisos áram is és a szolgáltató engedélye. Ez régi, csak felújittattuk. Ma már vannak energiatakarékosak is, nem is drágán. Hiszed, nem hiszed, még olcsóbb is, mint a gázfűtés.

[link]

2018. nov. 15. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A fürdőbe olyat tegyél, ami fúj is: 5 perc alatt meleget csinál. Mondjuk az ajtó fölé egy ilyet: [link]
2018. nov. 15. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A belső fűtőegységek mind kb. 100%-os hatékonyságúak.

Ettől még persze van különbség. Fürdőszoba gyors felfűtésére ventis hősugárzót használunk, tartós fűtésére olajradiátort, ami szép csendes, viszont lassan melegszik fel (s tartósan nem tud maxon menni, mert túlmelegedne), valamint tartja a meleget egy kis ideig, de ez ritkán érdekel. Egyszer majd lesz törölközőszárítónk is, a törölközők miatt, bár az összes úgysem fog ráférni...


Flancos panelekhez nem értek, de az sem hatékonyabb, így nekem tuti nem éri meg.

A hőtárolósak nehezek és drágák s nálunk semmi értelme nem lenne, mivel a ház jól tartja a hőt. Ahol ez kevésbé van így vagy az ember szereti a sugárzó hőt akkor is, ha nem fűt (komfortérzetben lehet picit más, de nekem kb. mindegy, minket inkább csak a levegő hőmérséklete érdekel), annak érdemes lehet vezéreltre kötve ilyesmit használni (nem tudom, a fürdőkben szokás-e, azokat általában könnyű felfűteni egyszerűbb eszközökkel is).

2018. nov. 15. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A fűtőpanel, elektromos konvektor, ugyan azt takarja. A konyhában nekem 2 éve van fenn, teljesen jó: [link] Jól fűt, a meleg levegő elég jól áramlik benne a kialakításánál fogva. Több típus van szolgáltatásokkal, nézd meg mire van szükséged, konektorrol elmennek. ne méretezd határra és alá, mert akkor sokat megy, mert kicsi a hőpótlás.

A fürdőbe a fújós a jó, gyorsan befűtenek. Oda én ilyent vettem. [link]

ventillátoros, de szinte semmi hangja, falra felszerelhető, távirányítóval, hőfokbeállítás stb, teljesen jó. Igaz mivel magasra kell tenni, így a 2-3 fokkal többet mutat a kelleténél.

Vettem még elektromos törölköző szárítót csak 100w [link] egy időkapcsolóval működtetem, szépen megszárítja a törölközőket (fűtésre nem jó) felülete 50-55 fok körüli. Nekem ezek vannak.

2018. nov. 15. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Meggyőztetek, hogy ilyen fújósat vegyek a fürdőbe. Szerintetek a konyhába is mehet ilyen, vagy inkább egy elektromos konvektor, amit a falra felrakhatok. Egyébként egy 1000 wattos törölközőszárító sem megfelelő fűtésként?
2018. nov. 15. 17:54
 6/10 anonim ***** válasza:

Konyhába ne fújósat vegyèl. Az akkor jó, ha gyorsan kell melegebb. Ès nem olyan precíz fűtès sem. Nagyobb a hőfok ingadozása is. Valamint nem olyan jó ha fúj rád sokszor a levegő.

Nálam nyitva a fürdő ajtó, így ott is normál hőfok van. Csak fürdèsi időszakra nyomom fel gyorsan a fújóssal.

Ha állandó fűtès is kell a fürdőbe, akkor a nagyobb 1000w körüli törölközőszárító megteszi, gyors meleghez ha szüksèges, akkor a fújós kell plusszba.

2018. nov. 15. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Hülyeség a fújós, 1000 watt az ugyanúgy fűt egy kis fürdőben konvekciósan mint ventillátorral. Nagyobb helyiségbe van értelme a fali fújósnak meg oda ahol pl nyáron sima ventillátorként is használva van. Ezenkívül ventillátorosnál ugyanazt a hőmérségletet hidegebbnek érzed, főleg vizesen az intenzívebb légmozgás miatt.

A fürdőbe ha megtehetetd törülközőszárítósat vegyél, nagyon praktikus.

Az elektromos konvektor, fűtőpanel kb mind ugyanaz működését nézve. A vezérlésük és a nedvesség elleni védelemben különböznek. Az olcsóbb orion bimetálos/mechanikus, minden ki-be kapcsolásnál jó hangosan kattanik, pontatlan (folyamatosan 3-4 naponta állítgatni kell a termosztátját, mert akár 3 fokkal is elmászik egy fűtési szezonban a hőfok, ha nincs mindig utánállítva, és csak fröccsenő víz ellen védett (ipx4). Emelett hamar is döglik, mi 2 éve vettünk 2 db-ot egyszerre, az egyik már elhalálozott.

A drágábbakba mint a nobo, atlantic stb gázos/elektromos vezérlés van ami hangtalan és 0,1 fok pontossággal tartja a beállított hőmérségletet, jellemzően napi/heti programozási lehetőség is van és ipx24 védettek azaz cseppenő és fröccsenő víz ellen is védettek. Egy atlantic nekünk 5 éve teszi a dolgát, felszereltük, beállítottuk azóta ősszel bekapcsoljuk, tavasszal meg ki és +/- 1 tized fok pontossággal tartja a hőfokot amiket beállítottunk.

2018. nov. 17. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok


és még egy érdekesség, az orion többet is fogyaszt. Ha beállítjuk 20,5 fokra azt tartja is szépen egy darabig, de pár nap múlva vagy 20 fok lesz, vagy 21. És ami a nagyobb baj, hogy pl begyújtunk a kandallóba akkor az orion de az olcsó olajradiátor is bekapcsolgat a 23 fokos szobában is, míg az atlantic nem fűt semmit amíg 20,5 alá nem esik a hőmérséglet. És ezt nemcsak kandalló mellett de melegebb tavaszi-őszi napokon is eljátsza az orion is, meg az olajradiátor is.

2018. nov. 17. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A legdrágább fűtés az olajradiátor. Több tizezres számlát fizethetsz.
2018. nov. 17. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Fürdőszobában (kicsi) használok elektromos fűtést, érdekes módon nemrég cseréltem le a "fújós"ventilátoromat ugyanolyan teljesítményű (1000W) infra hősugárzóra. Mért hőmérséklet nem melegebb mint előtte, de a hőérzet SOKKAL kedvezőbb. (és nem akarok kötekedni, max kicsit rácsodálkozok a ki azt írja:ventilátoros hősugárzó percek alatt meleget csinál?????Hol?
2019. febr. 24. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!