Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Zuhanypanelt lehet telepíteni...

F Ed kérdése:

Zuhanypanelt lehet telepíteni falon kívüli vízvezetékhez?

Figyelt kérdés

Panel fürdőszoba felújításról van szó, kádat cserélnénk zuhanykabinra. A kádnál nem volt csaptelep, csak a mosdótól jött a zuhany cső.


Bevésni nem lehet a vékony falba a vízvezetéket, ráfalazni meg nem szeretnénk.


Az ötlet az, hogy zuhanypanelt szerelnénk bele, és mivel a zuhanykabin a mosdó mellett lenne szorosan, falon kívül vinnénk a hideg-meleg vizet a zuhanypanelba.

A zuhanykabin falába vágnánk helyet a két csőnek.

Kérdés az hogy az alábbi zuhanypanel szerintetek erre alkalmas lehet?


[link]


Előre is köszi!



2018. nov. 15. 11:04
 1/5 anonim ***** válasza:
Jó lenne látni, hogy alul nyitott-e, hogy ott bevezessétek a vizet, különben ezt is ki kell vágni.
2018. nov. 15. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Na várjál: újraburkoltatjátok a fürdőt? Az új csempe a régire megy közvetlenül?
2018. nov. 15. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Megmondom őszintén én inkább még is valamilyen ráburkolásban gondolkoznék. Olyan jó süllyesztett polcokat lehet csinálni, eldugnám a csövet kettő közé és túl zavaró sem lenne, hisz úgy néz ki, mintha dizájn elem lenne.

[link]

Ilyesmire gondolok, csak jelentősen keskenyebbre és nem ennyire mélyre.

Egy ilyen panelt szerintem kár elrontani kilógó csövekkel.

2018. nov. 15. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

A régi csempét levéstem, úgy rakom az újat.

Igen, a ráburkolás tényleg szép, de elég kevés az időnk mert az albérletből már költözni kell hóvégén.

Arra jutottunk hogy zuhanyszettet veszünk, aminek a tetején van ez az esőztető fej, meg levehető fej.

Ezekhez nincs taptelep, ezért fogunk telepíteni zuhany csaptelepet, falon kívüli vízvezetékeléssel.


Úgy gondolom ilyen csaptelephez mehetnek falon kívül is a vízvezetékek. De majd jövőhéten jön a vízes és megmondja :)


Szerintetek milyen vízvezetékcső az ami aránylag jól nézne ki, milyen anyagból? Krómozott esetleg létezik :) ?

2018. nov. 16. 09:36
 5/5 anonim ***** válasza:

Lehet falon kívül csatlakoztatni szinte minden telepet, de nem túl esztétikus látvány szerintem. Főleg ha csak a vas/réz/műanyag csőanyagok közül lehet válogatni.

Én nem tudok róla, hogy lenne króm, de a vízszerelő valószínű okosabb lesz.

Majd meséld el milyen lett a végeredmény. Nekem kilógó, falon kívül vezetett cső fóbiám van, nem tudnám megszokni, de hátha a szerelő tud valami jót javasolni.

Fentiekből kiindulva én inkább megoldanám a fürdést még valahol plusz egy hétig, csak szép legyen. :D


[link]


Esetleg ha szépen kivitelezhető lenne, utólag is megpróbálnék ráburkolni valamit. Pl. egy kétrétegű plexi dobozt, amit kitöltök kaviccsal, polcként funkcionáltatom. Vagy nem is tudom. Biztos sokat gondolkoznék ezen, de ez már az én nyomorom. :D

2018. nov. 16. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!