Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Hogyan és milyen szigeteléssel...

Hogyan és milyen szigeteléssel lehet utólag szigetelni egy beltéri tömör fenyő ajtót, amiben nincsenek gyárilag gumitömítések?

Figyelt kérdés

Ezek az ajtók kis túlzással csak dekorációs térelválasztó funkciókat szolgálnak a gumiszigetelések nélkül.

A fóliás ajtóknál (dekor, CPL, HPL) van a tokba beépített gumitömítés, ami a légmozgást is csökkenti és hangszigetelés szempontjából is hasznos.

A tömör fenyő ajtókba nincs ilyen beépítve.

Ilyen ajtókra gondolok: [link]


Próbáltam öntapadós gumicsíkokat (pl. Tesa és hasonló gyártmányok) ragasztani vagy a tokra vagy az ajtólapra, de egyik megoldás sem igazi.

Mit lehet tenni?



#beltéri ajtók szigetelése #beltéri ajtók tömítése #szigetelő gumik #ajtók utólagos tömítése #tömör fa ajtók utólagos szigetelése #termékek és megoldások
2018. nov. 23. 09:18
 1/5 anonim ***** válasza:
Én azt a kefeszerű, sörtés csíkot ismerem, amit az ajtó alsó élére lehet felerősíteni, ezáltal csökkentve az ajtó alatti légmozgást. Hangszigetelésre meg csak a műbőrrel borított habszivacsos, az ajtó egész felületét befedő szigetelés (párnázás) lehet a megoldás.
2018. nov. 23. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Pedig a gyárilag szigetelt ajtókon is majdnem az a gumiszalag van, mint, amiket lehet kapni. Nálam tökéletesen bevált. Ezekből van különféle profilú. Én a tokra tettem egy C profilt, az ajtó peremére pedig D profilt. Az ajtó becsukásakor ezek szépen egymásba illeszkednek.
2018. nov. 23. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Sajnos ezek a tömör fenyőfa ajtók (vagy legalábbis a mieink) nem illeszkednek teljesen tökéletesen. Azaz nem csak az ajtólap alatti rés jelent gondot. Sőt, talán az a kisebb probléma, mert az éppen, hogy csak akkora működési hézag, ami az ajtólap fennakadásmentes mozgatásához kell.


2. válaszoló írta, hogy "Én a tokra tettem egy C profilt, az ajtó peremére pedig D profilt. "

Tudnál képet mutatni erről a megoldásról?


Láttam már olyan gumiprofilt, amit csak az ajtólapra ajánlottak felszerelni, és olyat is, amit csak a tokra. Vagy ide, vagy oda alapon.

Olyat még nem láttam, hogy a két szerkezetre felhelyezett tömítések egymásba kapcsolódnak az ajtó becsukásakor.

2018. nov. 23. 13:19
 4/5 anonim ***** válasza:

Én is ilyennel szívok csak ez bejárati ajtó és érzem hogy ömlik be a hideg, próbáltam már gittel tapasztani meg szilikonnal kinyomni csak nem sikerült egyenletesen eloszlatni.


Ezért inkább minden évben cserélem a gumi tömítést de ezzel is csak a baj van mert ha olyan vastagot rakok hogy tényleg ne szellőzzön akkor meg alig lehet becsukni tőle az ajtót, úgy hogy valamennyi rés mindig marad.


Arra gondoltam még hogy öntapadós műanyag szegőlécet rakok az ajtó szélére ami túllóg rajta igy takarva magát a rést.

2018. nov. 23. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

"Ezért inkább minden évben cserélem a gumi tömítést de ezzel is csak a baj van mert ha olyan vastagot rakok hogy tényleg ne szellőzzön akkor meg alig lehet becsukni tőle az ajtót, úgy hogy valamennyi rés mindig marad."


Ezek a ragasztható gumitömítések szerintem csak akkor nyújthatnak megfelelő megoldást, ha az érintkező felületek mindegyikénél (körben) azonos hézagot kell lezárniuk.

Szerintem ez nagyon ritkán van így, pláne fa szerkezetű ajtóknál és ablakoknál. És még az is fontos lenne, hogy a szigetelések elhelyezése előtt megfelelően be legyenek állítva a nyílászárók. Zsanérok, vasalatok, ...


Ha nincsenek jól beállítva a nyíló szárnyak (ajtólapok), és nagyon eltérőek körben a tömítendő hézagok, akkor nem lesz tökéletes megoldás a ráragasztós gumitömítés (sem). Nem szünteti meg teljesen a tömítetlenséget és/vagy szorul, nehezen csukható.


Szerintem hosszútávon az sem tesz jót magának az ajtónak sem, ha folyamatosan feszegetve, erőltetve van a szoruló tömítések miatt.

2018. nov. 24. 10:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!