Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Osb vagy gipszkarton álmennyezet?

Gabesz077 kérdése:

Osb vagy gipszkarton álmennyezet?

Figyelt kérdés
Szerintetek osb lapokból vagy gipszkartonból célszerű csinálni? Melyiknek mik az előnyei, illetve hátrányai? Sima egyszerű fehérre meszelt mennyezetet szeretnénk, semmi extra. A házon fagerendás födém van.

2018. nov. 25. 18:55
 1/3 anonim válasza:
100%

Gipszkarton!

Azt, egyszerű kijavítani lefesteni!

Az osb lap szerintem nem erre való! Azt nem birod leglettelni, kijavítani és szép sík felületet kapni!

Csak fehér mésszel vagy müanyag festékkel meg nem tudod lefesteni (javítás nélkül) az nem lesz szép!

2018. nov. 25. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én a nyáron csináltam az 55 éves fagerendás,sárléces,nádpallós melléképületet. Gipszkartonoztam.

Előtte hetekig szárítottam a válogatott,egyenes cserépléceket(arra raktam a kartont).Középen szinte koppon volt a mennyezeten,a szélén néhol a 12(!)centis akusztikus lengőkengyel is alig volt elég. Sokat szenvedtem,mire egyenesbe hoztam,de igen jó lett a végére.


A padlást is szigeteltem,-üveggyapottal,hogy esetlegesen se menjen bele az egér. Na oda kell//való az OSB! Én centiset vettem,ha most csinálnám,12mmm-t választanék a terhelhetőség miatt.

Párazárásra figyelni kell!

2018. nov. 26. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Gipszkartonból. Olcsóbb egyből sima felületet ad.

Ne tetőlécből ekecseld a vázat neki. Jobb a fémprofil. Jelentéktelen összeggel drágább csak. Azon tuti nem reped. De a fa az él, tekeredik, a toldások meg repednek.

2018. nov. 26. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!