Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Tehetek-e 2x10cm üveggyapotot...

Gabesz077 kérdése:

Tehetek-e 2x10cm üveggyapotot egymásra?

Figyelt kérdés
Födémet szigetelném (fa gerendás) és 2x10 cm bálás üveggyapotra gondoltam (pl. Ursa) csak nem tudom lehet-e a kettőt egymásra tenni? A felső súlyától nem esik-e össze az alsó?

2018. nov. 26. 18:10
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Lehet egymásra tenni, de mindenképp kötésbe rakd.
2018. nov. 26. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, megerősítvén az első választ.
2018. nov. 26. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha lamda 0,039 vagy annál nagyobb hővezetési értékkel rendelkezik, akkor az abban használt kötőanyag nem fogja bírni hosszú távon a dupla súlyt.

Alulra vegyél tömörebb s egyben jobb hőszigetelő lamda 0,036-0,033 gyapotot, felülre mehet az olcsóbb 0,042-0,039-es is.

Célszerűen kötésben vagy keresztben terítsd egymásra.

2018. nov. 27. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit berugózik, de össze azért nem esik. Például 20 cm helyett csak 18 cm lesz együtt.

A tetejét érdemes leteríteni valamivel, ami a portól megvédi, de nem PE fóliával, mert fontos hogy páraáteresztő legyen a takarás. Ha van tetőfólia, akkor az már elég.


Én az alsó rétegbe valamilyen nagyobb térfogatsúlyú táblás anyagot tennék. Pl. Multirock, Deltarock, vagy legalább Nobasil. Tudom ilyenkor minden fillér számít, de jobb.

2018. nov. 27. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Fólia ide, vagy oda, de sajnos a szigetelést széttúrták a nyestek, ezért le lett takarva pvc fóliával. Arra nem mennek rá, talán utálják a hangját ha szaladgálnak rajta. A lényeg, hogy azóta nem bántották a szigetelést.
2018. nov. 27. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
* Ja, és Bp. kertvárosában lakom.
2018. nov. 27. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!