Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Otthon » Felújítás

A kérdés

3500 forint/nm összeget (plusz anyag) megyeszékhelyen el lehet kérni burkolásért? Vagy ez csak a fővárosra igaz?

Nyilván ebben az összegben nincsenek benne az egyéb munkálatok díjai, de azokért más is pluszköltséget számláz ki.

dec. 7. 11:17  Privát üzenet  

A válaszok

Minden szakipari munkának megvan a középára, +- 5-10% eltéréssel, számlaadás esetén, ami egyben a garanciát is jelenti. Ez nem település függő.

Az más kérdés, hogy a szegényebb országrészeken számla nélkül megcsinálja a Pista (aki valójában nem is burkoló, de olyan ügyes ember!) 2500Ft/m2 áron, de ez inkább a rizikó kategória.

A válasz 90%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 70%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/10Időpont dec. 7. 11:24 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Tehát akkor számlával (ahogy is írtam a leírásban) 3500 forint/nm + anyag bőven elfogadható ár?

# 2/10Időpont dec. 7. 11:30 Privát üzenet
A 3.500,-Ft+áfa/m2 díj az már inkább a baráti kategória, tisztességes, precíz munkát feltételezve.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 70%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/10Időpont dec. 7. 11:39 Privát üzenet

Néhány példa:

[link]

[link]

A 3500Ft/m2 +ÁFA tényleg nem sok, de ha a környéketeken ezt megcsinálják valamivel kevesebbért (számlával) akkor érdemes neked is ahhoz igazodni.

A válasz 88%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 70%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/10Időpont dec. 7. 12:04 Privát üzenet
Kb. ingyen burkolja le 3500+áfáért, a Siófokon most burkoltattam, a legolcsóbb ajánlat 9000 ft/m2 bár nagyon nagy lapokból állt.

A válasz 94%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 59%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/10Időpont dec. 7. 12:41 Privát üzenet
5-ös, a Siófok azért nem jó példa, mert a Balatonnál totál abszurd árak vannak, rablás folyik. Mondom ezt úgy, hogy nekünk is ott van nyaralónk. Ilyen ár 9000Ft/m2 a mesében nincs, különösen nem nagy lapok esetén, ahol 2 db kitesz egy m2-t! Mit kértek volna, ha 10x10-es lapokból kéred és mindegyikkel külön kellett volna vacakolni, szintben, fugával? Mi már régóta otthonról (Pest megye) visszük az iparosokat ha kell valami, mert teljes ellátással, még egy kis strandolással, bográcsozással is negyedéből jövünk ki mindennel, mint a balatoni árak.

A válasz 24%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 79%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/10Időpont dec. 7. 12:58 Privát üzenet

"Mi már régóta otthonról (Pest megye) visszük az iparosokat ha kell valami, mert teljes ellátással, még egy kis strandolással, bográcsozással is negyedéből jövünk ki mindennel, mint a balatoni árak."

Ez a modern kori rabszolga tartás! Miért nem fizeted meg tisztességesen, ha már tisztességes munkát vársz el!?

A válasz 56%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 70%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/10Időpont dec. 7. 15:46 Privát üzenet

Te gondolom komoly problémákkal küzdesz szellemileg!

Miért ne fizetném meg rendesen?

Az általa kért, általánosan elfogadott, reális árat megkapja, nem én szabom meg a munkadíját, te ütődött!

Csak nem vagyok hajlandó 4x-es árat kifizetni azért, mert a Balatonnál azt hiszik, hogy mindenki multimilliomos.

Azóta nem dolgoztatok balatoni emberekkel, mióta egy 10m2-es teraszt 250ezer munkadíjért akartak 15 éve(!) burkolni.

Ha neked ez tisztességes ár és kifizeted, akkor vagy nem vagy normális, vagy soha egy percet nem kellett megdolgoznod a pénzedért!

A válasz 38%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 70%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/10Időpont dec. 7. 15:59 Privát üzenet

"Ilyen ár 9000Ft/m2 a mesében nincs, különösen nem nagy lapok esetén, ahol 2 db kitesz egy m2-t!"

Minél nagyobbak a lapok annál drágább és nehezebb a munka...

A válasz 87%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 59%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/10Időpont dec. 8. 09:33 Privát üzenet

#6 Ó, dehogy nincs, még mesebelibb árak is vannak.

3500 ft/nm nagyon kedvező ár.

A válaszíró 70%-ban hasznos válaszokat ad.
# 10/10Időpont dec. 10. 22:55 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Ytong Xella multipor külső hőszigetelésként? Elgondolkodtam rajta mert kb. ez az egyetlen anyag, ami természetes (nem kőolaj), mérgező adalékmentes, tűzálló, nem szálas, nem...
Felvéstem a járólapot és egy részen az alatta lévő anyag porhanyós volt és vagy 3cm mélyen feljött. Az aljatkiegyenlítő amit már megvettem max 20mm vastagságban hordható fel....
Szobafestésért (két napi munka, nagyjából 10-11 óra naponta) 140000 forintot (plusz anyag) kért a festő. Elfogadható?
Milyen árban lehet egy 60 m2-es ház elektromos ujravezetékelése ha csövezve van? M. dij + anyag
Mit kellene tenni a beton és a gipszkarton közé, hogy a gipszkarton fal, ne menjen tönkre a beton öntésekor annak víztartalmától? Valami szigetelő anyag, folyékony műanyag, vagy...
Reklamalhatom a taskat, amit 3 honapja vettem, es a ket fogoja kozt az osszedorzsolodestol lement rola az anyag?

Kérdések az Otthon rovatbólKérdések a Felújítás rovatból

Minden jog fenntartva © 2018, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Sitemap | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!