Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Víz a kanapé alatt, hogyan?

Víz a kanapé alatt, hogyan?

Figyelt kérdés
Földszinti lakás, oké némelyik fal salétromos, felpuposodik idővel, stb, ezt már megszoktam. Kicsit tologattam a kanapémat most a fal mellett van (régen is volt ott egy másik), nyáron is találtam alatta egy fél tenyérnyi vizet, de azt úgy gondoltam lehet egy jégkocka esett alá, mert az előfordulhat és nem láttam, hogy újra előfordult volna, most viszont félrehúztam és full vízes volt alatta a padló szinte az egész kanapé alatt. Feltöröltem, teljesen szárazra csináltam és most vártam három napot, ugyanolyan száraz, sehonnan nem szivárog semmi. Mégis, honnan jöhet oda a víz? Falból? Padlóból? Miért csak időszakosan vagy ha a kanapé ott van? Vagy valahogy lecsapódik a kinti hideg miatt? Mit lehet vele kezdeni? Nyilván nem csőtőrés, a fal mellette külső, de nem olyan amit érhet eső vagy hasonló, mert folyósóra megy meg hát fél méter vastag. Meg vagyok lőve, hogy mi a következő lépés.
2018. dec. 7. 11:34
 1/7 anonim ***** válasza:
19%

Pára.


Páramentesítő készülék kell. Meg ilyen tablettás páragyűjtő.

2018. dec. 7. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát, azért a páránál komolyabb dolog, ha tócsa van... Meg az nem a padlón csapódik le, hanem a homlokzati falak sarkainál, az hidegebb pont, mint a padló. Viszont írtad, hogy rengeteg vizet felszív a falad, az onnan simán átszivároghat, folyhat akárhova. Lehet, hogy olyan a lejtés, hogy ott gyűlik össze. De a padlóból is szívódhat fel.


A fél méter vastag vizes fal alapján gondolom vályogház. Milyen magasan van a padló a külső terephez képest?

Gondolom alapozás, vízszigetelés nem nagyon van.

2018. dec. 7. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A kanapé alvásra is szolgál?

Mert nálam emiatt penészedett be az egész ágyneműtartó.

A föld hideg, a tested meleg, kész a páralecsapódás.

Vettem hungarocell lapokat és felragasztottam a kanapé/ágy alá és még a falhoz is raktam körbe olyan magasan, hogy ne látsszon ki. Azóta megszűnt a probléma. "Szegény ember vízzel főz!"

2018. dec. 7. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
67%

Első, tudod te mit beszélsz? Támogatnám,hogy az ilyen tablettás parasztvakításokat kitalálok és erősen nyomatók halálbüntetést kapjanak. Semmit nem érnek, de a kicsi gépek sem sokat, finoman szólva. Pára esetén rendes gép kell, ami napi sok litert tud kivenni a levegőből. Persze ha vizesedik egy hely, annak meg kéne találni és szüntetni az okát.


A kérdésre passz, de azért én megnézném a párát, biztos, ami biztos. Szárazabb levegő nehezebben csapódik le, de ha van hideg felület, az könnyíti a dolgot, ugyebár.

2018. dec. 7. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Mekkora hézag van a kanapé alja, és a padló között.


Ha kicsi, akkor értemes a kanapé alá berakni 2 db 10cm-es négyzetoszlopos fát, hogy nagyobb legyen a hézag.

Akár ideiglenesen is, mert akkor napi szinten látnád, hogy van -e vizesedés, vagy honnan jön.

Mert Sajnos ennyiből nem lehet egyértelműen megmondani, hol a hiba gyökere.

2018. dec. 8. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ki kell hívni szakembert és a vizesedés okát megszüntetni

Közös képviselőt ezért fizeted

2018. dec. 8. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

páraelszívó van, nagyteljesítményű és ebből következik, hogy nagyon ritkán menne a kritikus 80% fölé, nagyrészt 60-65% közt mozog. Régi társasházi tégla lakás, földszinti, alatta pince valószínű

Az lehet, hogy az új kanapé és a padló közt kisebb a rés, mint a régi kanapé esetén.

Tehát közösképivselőt hívni, hgoy hívjon szakambert és nézzen rá. Oks, köszi, a többi tanácsot is, valószínű van amit kipróbálok

2018. dec. 12. 10:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!