Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Hova tudok fordulni ha a ház...

Hova tudok fordulni ha a ház előtt elhaladó járműforgalom hatására amortizálódik a ház?

Figyelt kérdés
2018. dec. 7. 17:28
 1/5 A kérdező kommentje:

Sziasztok.


Kis tanácsra lenne szükségem elkeserítő nem egyedi problémával kapcsolatban.


Falu elején lakunk, a házunk előtt egy csatorna nyomvonalat helyeztek

el a csatorna kiépítése során. Azóta eltelt jó pár év, a csatorna nyomvonala meg

van süllyedve. A közútkezelő foltozza folyamatosan, a sok folt miatt a faluba beérkező

jármű forgalom hatására remegnek a házak.


A közútkezelő álláspontja, hogy az út helyzete nem olyan vészes, vannak rosszabb utak is...

Illetve nekik púp a hátukon a csatorna dolog, mert tönkre teszik az utakat a csatorna kiépítéssel.

Gondolom ezért se hajlandóak felbontani, letömöríteni.


Fordultam az önkormányzathoz, hogy segítsenek. Közölték, hogy a garancia lejárt amit a csatorna kiépítője

vállalt a burkolatra. Nincs mit tenni.


Fordultam a rendőrséghez, hogy álljanak neki sebességet mérni.

Közölték, hogy nem olyan nagy forgalmú az út, hogy nyereséges legyen a mérés.


Tanácsot kérnék, hogy mit érdemes tenni ebben a helyzetben?

2018. dec. 7. 17:29
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

"Közölték, hogy nem olyan nagy forgalmú az út, hogy nyereséges legyen a mérés."


Szívesen segítenék, mert a szakmában dolgozom, de így leírsz nettó hülyeségeket akkor hagyjuk...

2018. dec. 7. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy ez miért hülyeség, erre hivatkoznak az illetékesek.
2018. dec. 7. 18:01
 4/5 anonim ***** válasza:

Olvasom van itt hívatalos kátyúzó is,de ő sem érti miért keletkezik új,ha már egyszer megcsinálták .

Kis türelem,majd valaki megpályázza a munkát,és kap rá Eus támogatást .

Nálunk sem, működik ez másként .

Forgalom lassitást kértem .Természetesen a tábla mit sem ér,ezért "fekvő rendőrt" javasoltam.

Jött a válasz levélben .Fekvő rendőrről szó sem lehet .

A 30 as tábla kirakását előbb meg kell tárgyalni a városi önkormányzatnak .Már 2 éve ezen rágódnak .

2018. dec. 7. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

"de ő sem érti miért keletkezik új,ha már egyszer megcsinálták ."

Mert a közútkezelő csak tett rá egy foltot, hogy az autók kereke ne törjön ki. Viszont normálisan le nem tömörítik.

Igen a harmincas tábla kihelyezésének is van egy procedúrája, költsége.

Illetve, nálunk azt mondják, hogy amennyiben ki van téve a lassító tábla, akkor a sebesség mérést végleg elfelejthetjük, mert ott elvileg nem mérhetnek.

Én is kétkedve fogadom.

2018. dec. 7. 19:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!