Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Sima vakolatra lélegző vakolat?

Sima vakolatra lélegző vakolat?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy a fürdő felőli falunk elkezdett vizesedni, salétromosodni. Az okát kiderítettük, valószínűleg az alábbi két dolog játszhatott közre:


1.) luk keletkezett a sarokban a csempefugán

2.) a ház háta mögött, a falnál csőtörés volt és hetekig áztatta kívülről az egészet


Ez a kettő már megoldva, viszont le kellett vernem az átázott - penészes - salétromos réteget, de első körben csak a vakolatig ütöttem le mindent.


Itt ért a (pozitív) meglepetés, mert úgy néz ki, azóta már megszáradt a vakolat, így azt egyelőre még nem vertem le. A kérdésem pedig a következő (ez a két opció van a fejemben):


1.) Ha a kiváltó okot már megszüntettük, és a vakolatot kiszárítjuk, penésztelenítjük, akkor utána mehet rá a glett, majd a festés, és mindenki boldog, vagy


2.) vettem lélegző vakolatot, és arra gondoltam, hogy vékonyan rákenem a mostanira. ez lehetséges, vagy le kell mindenképpen előtte a régit verni, ha újat akarok felkenni? illetve szerintetek egyáltalán érdemes-e most újra vakolni?


köszönöm a válaszokat!



2018. dec. 11. 15:44
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Végig kell kopogtatni a vakolatot. Ha nem laza, nem kong, nem porlik, akkor lehet glettelni. Viszont ha penészes, salétromos, én leverném/lekaparnám, mert az átüt a későbbi festésen (bár erre is van megfelelő alapozó).
2018. dec. 11. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi a választ. Kőműves kalapáccsal végig ütögettem, a vakolat nem porlik, nem akar lejönni sehogy sem, ezért kérdeztem.


Lehet akkor csak penésztelenítem, kiszárítom, aztán visszaglettelem szépen és kész.

2018. dec. 11. 16:36
 3/3 festőcske válasza:
51%
Ha lélegző vakolatot akarsz akkor a régit mindenképpen le kell verni tégláig. Gondolj bele. Hiába kenek rá lélegző vakolatot a régi vakolatra. AZ nem fog lélegezni, hiszen a régi visszafogja a lélegzést. Ugyanott tartunk ahol a part szakad.Sőt. Erre a rendszerre lélegző glettet is kell venni és lélegző festéket. Különben semmi értelme az egésznek , csak felesleges pénzköltés. És nem lesz jó
2018. dec. 19. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!