Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Ha PVC padlót teszek le a...

Ha PVC padlót teszek le a fürdőszobában, és kerek tárgyak, pl. a WC körül azt akarom, hogy szépen illeszkedjen, akkor van valami trükk, amivel könnyen lehet követni a vágással a wc talpának a vonalát?

Figyelt kérdés
Mi a jó módszer erre? Lemásolni valahogy a WC körvonalát papírra, és ez alapján csinálni meg a vágást? Vagy valahogy helyben is lehet vágni úgy, hogy szépen illeszkedjen a körvonalhoz?

2018. dec. 31. 14:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
81%
Akár PVC, akár mettlachi, nem a vécécsészét vágják körül,hanem a lefolyót és utána ültetik rá a vécét.
2018. dec. 31. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Saját kezűleg csinálom, és a meglevő PVC padlót cserélem le. A WC a helyén van, és a PVC csere miatt nem akarom kibontani. Szóval a feladat az, hogy a fürdőszobában minden a helyén marad, csak a PVC padlót cserélem le, és úgy kellene letenni, és kivágni az új PVC-t, hogy szépen illeszkedjen a WC körvonalához.
2018. dec. 31. 15:06
 3/14 A kérdező kommentje:
A WC háta mögött persze lesz egy vágás a PVC-n falig, hogy a meglevő WC köré lehessen tenni, ez nem megúszható, de legalább a körvonalat akarom akkor szépen megcsinálni.
2018. dec. 31. 15:10
 4/14 anonim ***** válasza:
86%
Pár centit ráhagysz, azt felhajtod a wc körül, majd megnyomkodod az illeszkedésnél, és pvc vágóval körbevágod. Persze, nem kapkodva.
2018. dec. 31. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

A felhajtást próbáltam, elég merev a PVC, nem könnyű odahajtogatni, amíg nincs kivágva a WC formája, vagyis több benne az anyag, és az feltüremkedik.


A neten láttam, hogy ilyenkor a beirdalást javasolják, hogy néhány centinként vágjuk be oldalt a fölös részt, és akkor jobban illeszked a körvonalhoz.

2018. dec. 31. 15:15
 6/14 anonim ***** válasza:
63%

#2

Szerintem egyszerűbb a vécét felemelni (2 csavar, némi sziloplast) mint ezzel bűvészkedni, belekalkulálva, hogy a PVC még deformálódhat, simulhat valamilyen irányban akárcsak 1 cm-t is és akkor már oda a nagy munka, (és a kivágott anyag) de te tudod!

Én idén 2x szedtem fel és tettem vissza a vécét dugulás miatt, mindennel együtt nem volt félóra. (Persze ehhez az kell, hogy ne legyenek belerohadva a csavarok)

Jobb ötletem nincs!

2018. dec. 31. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Kb hasonlóan:

[link]

2018. dec. 31. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Igazából a körvonal pontos lemásolása egy papírra lenne a legegyszerűbb, mert az alapján ki lehetne vágni, de nem triviális a meglevő körvonal pontos átvitele papírra.
2018. dec. 31. 15:16
 9/14 anonim ***** válasza:
31%
A trükk nagyon egyszerű: oldalt kicsit dugd ki a nyelvedet közben! :)
2018. dec. 31. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
#6 a pvc mitől defomálódik?
2018. dec. 31. 15:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!