Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Kéményes gázkonvektor cseréje...

Pavilon kérdése:

Kéményes gázkonvektor cseréje - ősrégi FÉG konvektoromat szeretném lecserélni egy korszerűbb Lampard típusúra. A kérdés: bármely kéményes konvektor cseréhető bármely másik kéményesre? Ezt bármelyik gázszerelő megcsinálja?

Figyelt kérdés
A dolgot bonyolítja, hogy a kémény nincs bélelve. Ez lehet akadálya a cserének?

2019. jan. 6. 13:45
 1/8 anonim ***** válasza:

Semmi sem bonyolitja dolgot.

Olyan gázszerelőt kell keresni,akinek van jogosultsága a garanciális papirt leigazolni .Különben elvesziti a garanciát .Bármi hiba adódik a garancia alatt,ő vagy (ők)fogják javítani is.Előfordul hogy újra kell beszabályozni a gyári beállítást .

2019. jan. 6. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Előszőr beszèlj gázszerelővel, hogy megy e így simán a csere, vagy a kèmènyről kell e mèg valami papír. Nehogy ilyesmi miatt ne üzemeljèk be. Nekem legutóbb teljes felülvizsgálat is volt a cserèvel, mert ez volt előírva.

Pontos, aktuális infót, gázszerelők től kaphatsz.

2019. jan. 6. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Csak arra vigyázz, hogy most már a kéményekkel van valami fakszni és ha nem olyan (bélelt?) a kéményed, akkor nem kapsz engedélyt. Ezért szokták az emberek inkább veszni hagyni a garanciát és feketén felrakatni.

Ha javíttatni kell a konvektort, akkor is százszor olcsóbb, mint a kéménymacera.

2019. jan. 6. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

3-as vagyok és most látom, hogy mit írtál.

Nem fogsz kapni engedélyt a konvektorra, míg meg nem csináltatod a kéményt! Ez tuti, a szomszédomban ezért lett parapet konvektor.

2019. jan. 6. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Elvileg ha nem felel meg a rendszered az előírásoknak, egy új kèszülèket akár be sem üzemelnek. A fekete beüzemelèssel a gond, hogy a gázos akár a teljes válalkozását veszítheti, bírságok stb.
2019. jan. 6. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ mindenkinek. Kb. ugyanezek a különböző szempontok jutottak eszembe, mint amiket írtatok, amikor feltettem a kérdést. Így sokkal közelebb ugyan nem jutottam a megoldáshoz, de legalább biztos, hogy mindenek előtt el kell beszélgetnem egy-két gázszerelővel. A vége vagy sokba, vagy nagyon sokba fog kerülni, az a biztos, de valami megoldás kell, még ha az idei telet ki is húzom alternatív megoldásokkal.
2019. jan. 6. 17:09
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha már vesziteném a garanciát,akkor elég egy vízvezeték szerelőt keresni,hogy flexibilis csővel kösse össze a csővégeket .A viz,gáz fűtés szerelés egy szakma .

Mi több ezt minden vasas szakmával rendelkező megtenné ,csak 2 csőfogó szükséges hozzá.Szappanos vizet meg mindenki tud csinálni otthon ,hogy a tömörséget le ellenőrizze .

Láttam én már hogy ellenőriztek a kéménynél a kémény seprők . A tükröt tőlem kérték ,a huzatot meg az öngyújtó lángjával ellenőrizték .Akkor most miről beszélünk ?

Ha minden béleletlen kéményt letiltanának ,a fél országban nem lenne fűtés .

2019. jan. 6. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Gyula187 válasza:
A cseréhez szükséges : bélelés, légbevezető, hő és áramlástechnikai méretezés, és egyéb dolgok.
2019. jan. 9. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!