Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Budapestiek! Sziasztok!...

Budapestiek! Sziasztok! Milyen tapasztalataitok vannak elketromos fűtéssel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Hallottam nagyon korszerű elektromos fűtőtestekről, mennyit fizettek a téli időszakban az áramért? Köszi!

2019. jan. 13. 19:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
69%

a legdrágább az elektromos fűtés

ez tuti.

Általában csak olyan helyen hazsnálják ahol nincs lehetőség gázra, vagy távfútésre.


Általában leválasztott szakadt bérházi garzonokban szoktak vilannyal füteni.

2019. jan. 13. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
74%
Budapesten más az elektromos fűtés, mint vidéken?
2019. jan. 13. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
vidék az vidék. ott még az áram is szarabbul öltözik.
2019. jan. 13. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Az ántivilágban négyféle tarifa volt, a budapesti a legolcsóbb, a falusi a legdrágább, lehet, hogy arra emlékszik.
2019. jan. 13. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

"Hallottam nagyon korszerű elektromos fűtőtestekről"


Ilyen nincsen, csak a kábítás megy.

A fűtőtest ahány Wattos, annyit is fogyaszt.

(Egy kivétel a klíma, de nem ezt kérdezted.)

2019. jan. 13. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
27%

A jobb elektromos fűtőpanelek nem annyit fogyasztanak, mint amennyi a teljesítményük. Pl. egy Adax 1000 W-os fűtőtest egy óra alatt kb 20 percet megy, így a fogyasztása a harmada.

Mindez persze csak egy jól szigetelt, nem magas belmagasságú lakásnál igaz.

Nem olcsó, leginkább kiegészítő fűtesnek érdemes megvenni, vagy napelemmel párosítva a legjobb. :)

És a bekerülési költsége sokkal olcsóbb, mint a gázé. Szóval ha valahol a gáz nincs bekötve, ott megérheti még. 🤷‍♀️

2019. jan. 15. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ez meg már milyen megállapítás? És ha nem Adax, de 1000 W-os, és csak egyharmad órát megy, akkor az sem fogyaszt többet, mint az Adax. Csak éppen ez esetben mindkettőből nem 1 kWh energia jön ki, hanem 0,33 kWh, az meg azt jelenti, hogy elkezd fázni a tulaj orra...



Azért a különböző elektromos elvű fűtési módiknál azonos teljesítmény mellett a hőérzet tud más- és más lenni, például a sugárzó fűtés kedvezőbb e szempontból, aki novemberben kint állt az erkélyen, arcát a nap felé fordítva, az ezt tudja; vagy a padlófűtés, ahol nem fázik az ember lába.

2019. jan. 15. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

12:17


Miért adsz tanácsot, ha magad sem értesz hozzá??!

2019. jan. 16. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"A jobb elektromos fűtőpanelek nem annyit fogyasztanak, mint amennyi a teljesítményük. Pl. egy Adax 1000 W-os fűtőtest"

Fel ne találd az örökmozgót!

2019. jan. 16. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A hőigényt/teljesítményigényt ezzel foglalkozó épületgépész vidáman és pontosan kiszámolja (aztán nyilván az időjárással kell kalkulálni). Én fűtöttem átmenetileg egyedi villamos készülékekkel, és jó barátom a kölcsönhöz készített egy költségvetést az építész tervei alapján, ami, mondhatnám, egészen precízen hozta azokat az értékeket, amiket én több szezonon át tapasztaltam.
2019. jan. 18. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!