Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » A radiátoromban nem cirkulál,...

A radiátoromban nem cirkulál, miért?

Figyelt kérdés

A radiátor új, csapok újak oldalsó bemenetű ahogy a régi is volt. viszont a régi vascsövet leredukáltam műanyag/aluminium(16) csőre, nyitott a rendszer... mégis az alsó cső a forróbb.. viszont az egész házban.. csak ez az egy radiátor nem működik.. a szomszédjában van egy másik radiátor aminek a csapja 3/4 csap.. ez csak fél colos csap.(nem nyitottam meg teljesen)

légtelenítve le van

lehet az a probléma hogy már fel volt melegedve a rendszer mikor ezt a radiátort megnyitottam... megtörténhet hogy beszorul ide a hideg víz?



2019. jan. 14. 22:06
 1/3 anonim ***** válasza:

A víz nem tud beszorulni, de olyan lehet hogy a másik irányba könnyebben cirkulál a víz .

Zárt el a mellette levőt, akkor nézd meg mit csinál.

2019. jan. 15. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha ez gravitációs rendszer,bizony megfoghatja hideg víz .

Főleg ha ez a kazántól a legtávolabbi radiátor .

Zárni kell a kazánhoz közeli radiátorokat.Közben figyelni melegszik e a nem fűtő radiátorhoz vezető cső.

Ha már a radiátor vége is melegszik ,ez a radiátor is indulni fog .Várd meg amig az alja is meleg lesz,majd nyissál az elzárt szelepeken is .A kazán közeli radiáoroknál nem kell nagy átfolyás,hisz oda így is melegebb viz megy ,és gyorsabban fordul is meg .

2019. jan. 15. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Igen nyitott rendszer ahogyan írtam is.

és igen valószínűleg beszorult mivel az éjszaka lehűlt a összes radiátor és reggelre már fűtött ez is.

Újdonság volt számomra ez a szituáció, de jó tudni hogy ilyen is létezik.

2019. jan. 15. 22:58

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!