Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Flexibilis fém vízcső menete...

Flexibilis fém vízcső menete megszakadhatott, hogy tudnám kiszedni a csapból?

Figyelt kérdés

A fém cső a mosogató alatt spriccol.

Vettem újat, hogy kicseréljem, a falnál le tudtam tekerni a csatlakozást, de a csap aljából nem tudom kitekerni, mert forog. Mindkét irányba, bármeddig.

Hogy vegyem le a csapot?


2019. jan. 18. 13:22
 1/3 anonim ***** válasza:
Aktuális még a kérdés,vagy megoldottad ?
2019. jan. 18. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nézz alá. Ahogy a 2 flexicső vele van tekerve a csap aljába,KÖZTE látható egy anya.

Attól függ,milyen márka...lehet 8-s,9-s,ill 10-s.

Egy csőkulccsal volna a legkönnyebb kicsavarni,vagy ha van olyan krova fej,ami nyújtott.

Ha ezt sikerül kicsavarnod,felfele kijön az egész csap a flexikkel együtt.


Fontos,hogy összerakásnál az új csövet csak ÉPP,HOGY meg szabad húzni kulccsal!


Az ok pedig,hogy miért ment szét? Azért,mert a csap alá be bírt folyni a víz,és elrothadt a flexi cső!

Ha rakod vissza,cseréld ki azt az "O" gyűrűt,ami a csap aljá(ba)n van,hogy rendesen ráüljön a mosdóra. Ha kész vagy,önts a csap tövére vizet,és alól wc-papírral nézd,hogy száraz maradjon,nem szivároghat oda semmi víz!

2019. jan. 18. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm, telefonos segítséggel megoldottam.

Az egész mosogatót le kellett szednem, hogy hozzáférjek.

Az anyához sem fértem hozzá kulccsal, azért kitéptem a két elrohadt csövet a helyéből.

Nagy kínlódás volt, de kész van.

2019. jan. 19. 11:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!