Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Van egy szoba amit ki szeretné...

Van egy szoba amit ki szeretnék festeni és kijavítani a falban a hibákat de nincs hozzá semmi szakértelmem. El lehet rontani nagyon a dolgot? Előtte természetesen utána járnék mit hogy kell.

Figyelt kérdés

2019. jan. 29. 14:28
 1/2 anonim ***** válasza:

Valamennyire el, de visszafordíthatatlan kárt nem nagyon tudsz okozni. Nekem sikerült kiglettelni és lefesteni egy lakást elsőre, szép is lett, de biztos, hogy ezerszer többet tököltem vele, mint egy festő tette volna. Viszont rengeteg pénzt megspóroltam és más dolgom amúgy sem volt a hétvégén.

Youtube-on egész jó videók vannak fenn.

2019. jan. 29. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem szaknyelven azért gyorsan a folyamat: maszkolj, takarj le mindent szépen, nagyon sokat ér, ha alaposan megcsinálod és nem kell egy hétig vakarni a megszáradt festéket.

A régi festést, hibákat alaposan kapard le ott, ahol meglazultak. Ha rossz minőségű a régi festék érdemes leszedni az egészet, ha nem, akkor rá lehet festeni. Nézd meg, hogy felhólyagosodik-e, ha bevizezed kicsit.

Aztán portalanítás, alapozás (nem tudom most vagy glettelés után kell, ennek nézz utána).

A nagyobb lyukakat durvább glettel bejavítod. Ha sorjás, száradás után lecsiszolod kicsit. Aztán jöhet a telibeglettelés, csiszolás. Ha nem tökéletes, mégegyszer. Portalanítás, aztán festés, fentről mindig lefelé, na hagyd, hogy megfollyon. Aztán ha megszáradt, újrafestés. Mindig legyen minden száraz, ha kapkodsz csak elcseszed.


Festőktől és szakértőbbektől elnézést.

2019. jan. 29. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!