Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Tavasszal szeretném a fűtést...

Tavasszal szeretném a fűtést korszerűsíteni. Gázcsonk az udvaron, de nem tudom jó döntés lenne-e gázfűtésre váltani. Esetleg elektromos fűtés? Hogyan döntenétek? És miért?

Figyelt kérdés
Családi ház tetőtér beépítéssel, kb 105 négyzetméter. Jelenleg vegyes tüzelésű kazánnal fűtünk. Nyílászáról cseréje megtörtént, kívülről szigeteltük. Nagyjából másfél millió forintom van rá.
2019. febr. 4. 10:14
 1/9 anonim ***** válasza:
64%

Elektromos fűtéshez szinte biztos, hogy bővíteni kell a hálózatot, akkor pedig már nem éri meg. Gáz a legjobb megoldás, hacsak nem vagy gépesítve (vágás és szállítás is) már fa kitermelésre és nincs saját erdőd, ahonnan vághatod a fát.

Gáz a legjobb, ha fizetni kell érte

2019. febr. 4. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
45%

A villany az mindenképpen felejtős, mert drága.

Helyi gázosoktól kellene árajánlatokat kérni.

Valószínűleg kémény is kell majd.

2019. febr. 4. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
41%
Szerintem nem elég a másfél millió, ugyanis nagyon szigorú előírásoknak kell megfelelni! Árajánlatot szakembertől kérj akár 2,3 tol is
2019. febr. 4. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
26%

A villany a legdrágább.

Nagy előny ha az udvaron a gáz csonk .

Keresel 1 gáz,fűtés szerelőt,de olyat akinek van jogosultsága gázhálózatot kiépiteni.

Az ilyen embereknek megvan a saját gázterv elkészitő emberük .Mindent ő fog már lerendezni.Nem szolgáltató veszi át a kiépitett rendszert ,a felrakott kondenzációs kazánt,hanem ő. Itt emlitem meg,hogy kémény sem kell,mert a kazánnak saját kénye van,de ezt külön kell megvenni .

Mikor a tervező átvette a szerelőtől a munkát,A tulajjal aláiratja a papirokat,beviszi a szolgátatóhoz,és kéri hogy szereljék fel a mérőórát.Ezt külön kell fizetni .

Amit még meg kell csináltatni ,érintés védelmi szerelést kiépiteni,és erről igazolást kérni,ezt kéri a tervező .

Ha fűtésrendszer ki van épitve , 1.5 millka elég

2019. febr. 4. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
64%
Nekünk össze van kombinálva a kettő (a vegyes meg a gáz), azt használom amelyiket akarom. Ha lehetséges te is oldd meg így, nem ismerem a mostani szabályzást. Aztán majd meglátod.
2019. febr. 4. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
77%

Keress egy épületgépészt! Vigyél neki egy tervrajzot amin fel vannak tüntetve a rétegrendek. Ebből kitudja számolni a ház hőigényét. Javaslatot tesz különféle fűtési megoldásokra úgy, hogy várható üzemeltetési költségeket is számol.

Az alapján eldöntheted, hogy a gáz, egy hőszivattyú, vagy egyéb fűtési rendszer lesz neked a jó választás.

2019. febr. 4. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2019. febr. 4. 14:28
 8/9 anonim ***** válasza:

Az hogy a gázcsonk az udvaron van nem jelent semmit. Amikor megvettem a házat nekem is az udvaron volt. Amikor bekötötték a gázt az utcában minden udvarba bevitték ingyen a csonkot. Az előző tulaj vegyes tüzeléssel fűtött nem használt gázt.

Nekem kellett kifizetni minden költséget mert én tetettem fel a gázórát.

Ha villannyal akarsz fűteni akkor meg ahhoz kell kifizetni a magasabb teljesítmény díját.

2019. febr. 4. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
48%
Kiváncsilennék mért lett lepontozva a # 6 válaszoló.
2019. febr. 8. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!