Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Fél éve glettelt/festett...

Fél éve glettelt/festett falra lehet csempézni?

Figyelt kérdés

Fél éve újítottuk fel a lakást, köztük a konyhát is 2 rétegben gletteltük és festettük, stabil mint a fene. Viszont nem tudom, hogy rá merjek-e csempézni?

Kicsit át lett alakítva a konyhabútor és kimaradt egy rész amit le szeretnék csempézni. Sima diszperziós alapozóval ha lekenem a falat, akkor fixen tapad rá majd a flexi csemperagasztó, vagy kapargassam meg kicsit a falat?



2019. febr. 4. 15:54
 1/9 anonim ***** válasza:
80%
Spaklival vagy valami hegyes eszközzel karcolj bele a falba csíkokat vakolatig. Olyan 5 centinként keresztbe, erre mehet a mélyalapozó, majd a burkolás.
2019. febr. 4. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
60%
Glettelt festett falra nem csempézünk.leválik festékestől,glettestől. Mindenképp el kell távolítani lagalább részben.
2019. febr. 4. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem illik. Azért én 5 évvel ezelőtt felhúztam.

Festékre tapadóhidat és felraktam. Méghozzá tűzhely mögé. Mai napig stabilan áll.

2019. febr. 4. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Spaklival alaposan megtolod egyszer azon a területen ahová a csempét rakod és már mehet is.A festék miatt könnyen elválhat ,ha nem így teszel.
2019. febr. 4. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszi! Igazából letolnám én is, csak lusta vagyok letakarni mindent a konyhában. :) Még mérlegelek az alapján amiket írtatok. Én is tudom, hogy le kéne, de pont olyan dolgokat hallok, mint amiket írnak itt néhányan, hogy simán ráburkoltak és rendben is van azóta is.

Tavaly nyáron betonig kapartuk le a falat mindenhol (panel), arra toltunk mélyalapozót, arra ment rimano 2 rétegben, arra falfix és arra héra gold. Szóval itt elvileg tapad mindenki mindenkihez. De azért 1-2 karcot minimum húzok a spakli élével, tuti amit tuti.

2019. febr. 4. 19:24
 6/9 anonim ***** válasza:
Azért amit irtam, hogy simán, előtte megtoltam én is csiszolóval és ami úgy néz ki, lejönne, azt minden kép le kell szedni. Na és mivel én gletteltem, tudom hogy rendesen bele volt dolgozva minimális vastagságú.
2019. febr. 4. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 mindentudó99 ***** válasza:
Nem karcolgatni vakargatni kell. Kalapács hegyesebb felével megütögeted jó sűrűn. Kb öt centinként legyenek a bemélyedések. Nem kell sajnálni oda kell verni neki. Már kenheted is a ragasztót. Mehet fel a csempe.
2019. febr. 4. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én is tapadóhidat használtam , kár kapirgálni bármit is.
2019. febr. 4. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Á.Zoli ***** válasza:
74%
Burkolóként sokat bontottam már felújításoknál. A 0-val egyenlő a tapadása az így felragasztott lapoknak. Ha szerencséd van nem fog leesni, de helytelen megoldás. Le kell kaparni vakolatig. Sajnos nincs könnyű útja ennek. Tapasztalatom szerint a kicsi kapargatás sem ér túl sokat. Minimum 70%-ot meg kellene tisztítani a falból.
2019. febr. 11. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!