Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Merre nyíljanak az ajtók?

Merre nyíljanak az ajtók?

Figyelt kérdés

Cseréljük a beltéri ajtókat a panel lakásunkban és a feleségemmel azon vitázunk, hogy merre nyíljon a WC és a fürdő ajtó, ami röhej. :)

Tartanék egy közvéleménykutatást, hogy Ti melyikre tennétek a voksotokat a kép alapján és miért?


[link]


Szerintem egyértelműen "A", mert úgyis WC után kezet mos az ember, így a legrövidebb az út, nem kell kerülgetni az ajtókat + a kapcsolók is kéznél vannak. Ő viszont vagy a "B" vagy a "C" verziót preferálná, mert szerinte hülyén néz ki, ha nem ugyanabba az irányba nyílnak az ajtók.

Szóval, Ti mire szavaztok?



#ajtó #nyitás #nyitásirány
2019. febr. 6. 01:13
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
0%

A


A budiban nincs csap?

A fürdőben van budi?

Ha van, akkor mindegy.



Egyébként jobb a könnyebb átjárás pl fürdés előtti szarás. (Hugyozni lehet közben is, főleg, ha kerülővel kellene a vécéhez menni.)

Vagy beszarás, hányás utáni fürdőbe mászásnál is jobb.



Kiállításra viszitek vagy élni akartok benne?

2019. febr. 6. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
78%

A

Minden szempontbol praktikusabb, mint a b vagy c. Es ez nem esztetikussag kerdese, hanem praktikussag kerdese.

(32/N, mielott valaki kitalalja, hogy persze, mert ferfi, azert mondja, hogy A.)

Kerdezd meg a felesegedtol, hogy a konyhaban miert nyilnak a ketajtos konyhaszekrenyek ugy, ahogy, es miert nem mindegyik a b vagy c verzio szerint? Ja, mert ott is az A verzio a praktikus :D

2019. febr. 6. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

2) - A konyha már fel van újítva, minden alsó szekrény naaagy fiókos :D Persze azt sem akarta elsőre, de már imádja. De értem az analógiád, ebből az aspektusból még nem próbáltam magyarázni.

(Az 1-es válaszolónak direkt nem írok inkább semmit)

2019. febr. 6. 03:31
 4/19 anonim válasza:
56%
Nekem is az A tűnik a legjobbnak. Itthon is igy van. Szerintem nem nez ki hulyen az A megoldas, inkabb a tobbi furcsa szamomra esztetikailag is.:D
2019. febr. 6. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
36%

elsőnek köszönöm, éppen eszek.

Tényleg röhej.

"A" verzió.

De azért én a D-nek is adnék egy-két nap gondolkodási időt, mert nagyon eredeti. Legalább mellette van a spájz ajtó is, és az nyílna az egyikkel szembe?

40/N

2019. febr. 6. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
22%

Ha nem tudod meggyőzni, ne tedd fel az ajtókat. Egy hét után könyörögni fog, hogy mindegy, hogy hogy, csak csináld meg.

(előző vok)

2019. febr. 6. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
46%

"A" a legjobb. Nálunk albérletben a "C" van, állandóan kapcsolgatjuk ajtónyitáskor a kilinccsel a villanyt, baromi idegesítő. Fel kell majd külön szerelnünk egy távtartót, mert van macskánk, aminek a WC-je a miénkben van, így a WC-ajtó folyamatos zárva tartása nem opció. A "B" és "C" ugyanaz, csak más irányba nyílik. "D" pedig egy ez egyben felejtős.


De ha nincsenek ennyire közel egymáshoz az ajtók meg a kapcsoló, akkor "B" és "C" is jó lehet. Ha bármelyik rányílna, és ha ahhoz, hogy használni lehessen a kapcsolót az ajtó mögé kell nyúlni, akkor hosszú távon elegetek lesz belőle.


31/N

2019. febr. 6. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
66%

Én a D-t csinálnám, sőt a kettő közé még készítenék öntött betonból egy 1 m magas falat a folyosón keresztben, hogy ezen is keresztül kelljen mászni kézmosás előtt.

De az is lehet, hogy bevenném a gyógyszeremet, és akkor az A-t választanám.

2019. febr. 6. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
70%
Az "A" verzió tűnik a legjobbnak, de ugyanakkor nem tudni, alaprajz hiányában, hogy mire nyílnak rá esetleg az ajtók, pl. másik szoba bejáratára esetleg.
2019. febr. 6. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
56%
Csakis az A.
2019. febr. 6. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!