Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Üdv mindenkinek, Felelős...

Zsolty70 kérdése:

Üdv mindenkinek, Felelős vagyok-e ha nem tudom, hogy hol mennek pontosan a fűtéscsövek a falban ha laminált parkettát rakok le és a szegő rögzítésekor elfúrom vagy ellövöm szögbelövővel? Van erre DIN norma előírás?

Figyelt kérdés
Lakásfelújításkor az új réz csöveket a padlótól számítva kb. 5cm. magasságban és kb 3cm. mélységben a falban helyezték el. A szegőzésnél átlőttem pár helyen.

2019. febr. 7. 19:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerűbb lett volna ragasztani.
2019. febr. 7. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
A Din már nem érvényes, van rá Msz-En szabvány.
2019. febr. 7. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Felelős hát. Munka megkezdes elott el kellett volna kerned minden falba es padloba epitett vezetek,cso terkepet. Ha megtagadtak el kellett volna utasids vagy a ragasztasos modszert valaszd. De ha ennek ellenere belementek hogy csinald akkor rabasztak. Ez van.
2019. febr. 7. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 mindentudó99 ***** válasza:
23%
Nem hinném hogy neked ezt tudnod kellett volna. Szerintem a tulaj dolga tudni és szólni.
2019. febr. 7. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
69%
Miért, ki lenne a felelős érte? Te csináltad. Hogy előtte nem tájékozódtál, az megint miért más hibája lenne?
2019. febr. 7. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
69%

Erről nem kötelező átadni dokumentációt .

Ha átfúrod ,vállald a következményeit is .

2019. febr. 7. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Ez érdekes így, hogy nincs szabályhoz kötve, hol vezetheti a vizes a fűtéscsövet. A villanyszerelőnél meg van határozva, gondolnám én a vizest is szabályok kötik, hol mehet a vízvezetékkel a falban. Azt pedig nem hiszem el, hogy valaki aki lerak egy parketta szegőlécet és éppenséggel szögeli az azt gondolja, 2-3 cm magasságban csövek futnak. ennyi erővel egy képet sem rakhatnék fel csak ha komplett rajz van a lakásról.
2019. febr. 7. 22:48
 8/13 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább az aljzatban szokták elvezetni a fűtéscsöveket.
2019. febr. 7. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Honnan a fszból tudhatnád,hogy olyan lent avelnak a csővezetékek a falban?A tulajnak kutya kötelessége lett volna téged tájékoztatni,főleg,hogy nem régi a rendszer és emlékeznie kell rá.Ez az én dolgom és mindég elmondtam előre mindent,hogy mire kell figyelni az adott munkánál,ha nálam csináltak valamit.

Nem is volt soha semmi galiba és nem is kellett fölöttük állnom.

2019. febr. 7. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen 9-es az aljzatban viszik a fűtéscsöveket,vagy falon kívül.Falon belül nem szokás 5 centire az aljzattól,hanem a radiátor visszatérőjének a magasságában vízszintesen.
2019. febr. 7. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!