Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Megéri-e felújítva eladni?

Megéri-e felújítva eladni?

Figyelt kérdés

Az a lakás Budapesten található. Mindenhol azt olvasom, hogy felújítva nagyobb nyereség érhető el, mint a nélkül. De azt is olvasom, hogy 8-10 Millió a felújítási költség. Ez nagyon sok pénz, annál is inkább, mert még szeretne az ember nyerni is, ha már egyszer foglalatoskodott vele.

Mondjuk egy 25 milliós lakásért, nem nagyon lehet felújítás után kapni 37-38 milliót.


2019. febr. 9. 10:11
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
100%

Mit értesz felújítás alatt?

Ha gépészeti korszerűsítést azt megéri mert az értéknövelő, ahogy a homlokzati nyílászáró csere is. De burkolatot cserélni, festeni nem sokat jelent, mert sok esetben úgyis elbontja az új tulaj.

2019. febr. 9. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
Én vásárlóként sokkal inkább vennék elektromosan és gépészetileg felújított lakást, mert nem tudom mennyibe kerülne, találok e rá embert. Ha szép és ízléses a konyha és a fürdő, az is szuper, de csak ha tetszik. Nyílászárók, burkolatok sem mindegy milyenek, ha szépek én nem verném szét. Szóval szerintem aki saját ízlés szerint akar mindent és van pénze, az lepukkantat keres. Aki biztonságra játszik, az pedig beköltözhetőt. Ez igenis milliókat ér, mert tudnak vele kalkulálni. De kockázatos is, mert ha nem jó az ízlésed vagy túl sokat költesz, nem biztos, hogy visszajön.
2019. febr. 9. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
55%

Nekem nem kell felújított ingatlan, mert rendszerint nem egyezik az ízlésemmel.

Ahogy olyan házat sem veszek, ami frissen van festve, vagy nyakig lambériázva, mert ezek rendszerint a hibák (repedések, vizesedés, penész) elfedésére szolgál.

Budapesten nem nagy kunszt eladni a lakást, (normális összetételű lakókörnyezetben) tehát amit ráfordítanál azt tekintsd nyereségnek!

2019. febr. 9. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:

Arra keresem a választ, hogy mi az a ráfordítás, ami megtérül? 50 éves lakás, tulajdon képen mindenre ráférne a korszerűsítés, de anyagilag a fent említett 8-10 milliót nem tudom rászánni, meg esztelenség is, ha nem nyereségem.

Hónapokon át tarthatom a kezemben a felújítás nyűgét-baját.

Gépészet alatt a villamos- és vízvezetékek cseréjét értem, ezzel össze lesz barmolva a fal é a burkolat. Azt írod, a festéssel nem érdemes bajlódni. Így meg nagyon balkáninak fog hatni.

A fűtés kémény bekötéses konvektor, ezzel sem tudom mit lehetne kezdeni?

2019. febr. 9. 10:41
 5/32 A kérdező kommentje:

3/4

"tehát amit ráfordítanál azt tekintsd nyereségnek!"

Ha csak a ráfordításom a nyereség, akkor a haszon az nulla, nem?

2019. febr. 9. 10:45
 6/32 anonim ***** válasza:
16%

50 éves lakást újonnan akarsz eladni, de költeni nem akarsz rá.

Sokat fogsz még csalódni.

Gondolom egy lyukat árulsz 25m ért. Vidéken palotát adnak ennyiért. Csak egy kocsi kell pluszba, de kétlem, hogy akinek van 25m ja, nincs kocsija.

2019. febr. 9. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
100%
A leirásaid alapján inkább add el így. Nem értesz hozzá, nincs rá pénzed. Így tuti csak buksz rajta.
2019. febr. 9. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
70%
Ki mit keres. Én, csak is felújitás előttit vettem. Nagy valószinűséggel, ha fel lett volna újitva, akkor is berlée kellett volna nyúlnom. Biztos, hogy máshol is kéne konnektor, viz. Akkor meg úgy is bele kell az egészbe barmolnom. Ja és szeretem látni a felújitás menetét, vagy ami biztosabb én csinálom. Természetesen van aki csak be akar költözni.
2019. febr. 9. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben nem vacakolnék a felújítással, ha úgyse laknék benne én magam semeddig, hanem egyből el akarnám adni utána.
2019. febr. 9. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
100%

#4

Budapesten vannak a felújított és felújításra váró lakások árai, ezek az ingatlanportálokon pontosan lekövethetőek.

Ha megnézed, mivel alapban magasak a budapesti ingatlanárak, egy középkategóriás társasházi lakásnál nem fizetnek neked 10 millióval többet, mert cirkót rakatsz és újraburkoltatod a konyhát és a fürdőt, mert ez az utóbbi nem biztos, hogy találkozik a vevő ízlésével lehet pont ezért nem fogja megvenni. Amellett egy felújított lakásba illő új konyhabútort és gépeket venni, a fürdőben kicserélni minden szerelvényt. Ez megint egyéni ízlés kérdése. Hiába rakatsz te be 3 milliós meggyszínű minimáldizájn cuccokat, ha nekem mondjuk a barna rusztikushoz vonz a szívem.

Akkor érdemes invesztálni, ha olyan helyen van az ingatlan, hogy muszáj valamivel becsalogatni a vevőt, mert egyébként eladhatatlan.

Én biztos, hogy nem vacakolnék a felújítással bp-i lakás esetén.

2019. febr. 9. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!