Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Biztosíték csere illetve...

Biztosíték csere illetve amperbővítés előtt állunk. Segítséget kérnék. Melyik megoldás a jobb? Betenni kettő új 16 amperes biztosítékot vagy maradjon a régi No.22-L?

Figyelt kérdés

Egy villanyszerelő azt mondta jobb, ha benne hagyjuk a fent említett régit a "bejövő" áramnál. (ez van ráírva: No.22-L ami 16/220/380). Ez miért lenne jobb két darab új 16 Amperesnél?


A ház saját biztosítékai is 2db új 16 amperes lesz...


Elnézést a laikus megfogalmazásért.



2019. febr. 12. 16:51
 1/5 anonim ***** válasza:

Miért, adnak két fázist manapság? A mérőhely meg fel van készítve több fázisra?

Mert egyébként nem, a 22L-esnél a 22 azt jelenti, hogy annyi amperre egy órán belül nem szabad kioldania. Könnyen belátható, hogy az esetek nagy részében 16 + 16 = 31 több, mint 16 és 22 között valahol. Hacsak nincs olyan fogyasztó, ami 20 A-t vesz fel, ez esetben a két tizenhatos nem olyan jó - igaz, hogy a régi 22L-es meg bizony egy fél év alatt gallyra megy.

2019. febr. 12. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom a lakosságnak alanyi jogon 1 db 32 A kis megszakitót szerelnek fel óra után .Ezt nem is lehet leszerelni.Aztán a házon belüli kismegszakitókon már lehet variálni .Olyan nincs hogy a szolgáltató 2 fázist köt be . 2 fázisú mérőórát még nem láttam,persze ettől még lehet .Ha nem 32 A es van,lehet kérni,de a felszerelést meg kell fizetni .
2019. febr. 12. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Sztrogoff köszönöm a választ. Sajnos én nem nagyon értek hozzá. Egy kicsit egyszerűbben le tudnád írni, hogy melyik megoldás lenne a jobb? Ugyanis, ha a két 16 amperest kérnénk, akkor le kéne bontani a külső hőszigetelésünk egy részét, hogy új ládát tegyenek be ami nem fából van mint a mostani és néhány vezetéket újra kellene húzni ami 150.000Ft körül lenne. A legnagyobb teljesítményű áramfelvevőnk egy 2000 Wattos bojler, egy A+++-os mosógép és villanytűzhely, mosogatógép.
2019. febr. 12. 17:27
 4/5 A kérdező kommentje:
Második válaszoló neked is köszönöm. A 32 Ampert megkapnánk támogatással ez nem is lenne gond. Csak akkor korszerűsítenünk is kellene az áramos ládánkat+munkadíj+bekötés+néhány dolog kicserélése amit mondtak. Ezt 150.000Ft-ra tippelték. Ezért kérdezném, hogy valóban jó megoldás az is, ha Marad a régi Bakonyművekes biztosíték amire, ha jól értem az van írva, hogy 22Amperig nem kapcsol le(No.22-L)?
2019. febr. 12. 17:32
 5/5 anonim ***** válasza:
76%

Gyári állapotában nem kapcsol le egy órán át, ha 22 A-el van terhelve. Mint előbb írtam, ha ez öregen megkapja a terhelést sűrűn, akkor előbb-utóbb a 16-ot sem fogja bírni (ez volt a tapasztalás az évtizedek során), és akkor csere lesz.

Gyakorlatilag egy darab 16-os, akár 22L, akár nem , a felsorolt készülékekből egyszerre egyet bír el némi apróbb háztartási fogyasztás mellett, mivel a tároló az 8-9 A, a mosógép, mosogatógép és a tűzhely egyenként 10-15 A.

Kompromisszumot kevesebbet kell kötni a 32 A-esnél, Ha ezek meglévőek, akkor csodálom, hogy eddig nem voltprobléma. ha nem, akkor alighanem a legelső dühroham (bekapcsol a bojler, bekapcsold a sütőt, kimegy a kismegszakító, ettől elfüstöl a laptopod, aminek nem kéne, de néha megengedi magának ezt) után csak megrendeled a mérőhely átalakítási munkát.

Kétszer 16-ot, miként szarkasztikus kérdésemből (adnak két fázist manapság) kiolvashatónak véltem, nem lehet szerezni.

2019. febr. 12. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!