Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mit lehet tenni a régi konvekt...

Mit lehet tenni a régi konvektorokkal, mire lehet őket kicserélni? Másfél szobás társasházi lakásról van szó,2 konvektor van benne.

Figyelt kérdés

2019. febr. 16. 23:57
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Vagy másik konvektorra

vagy egy Mika6-ra + radiátoros rendszer.

Klíma.

Hősugárzó

Kondenzációs kazán + radiátor (padlófűtés)

Infrapanel.

Vastag kabát.

2019. febr. 17. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
olyan nincs hogy az ilyen társasházak házközponti fűtést csinálnak?
2019. febr. 17. 08:23
 3/15 anonim ***** válasza:

De van, csak ahhoz mindenkinek hozzá kell járulni (még haladja a rendes gazdálkodás körét). És nem 2 fillér!

Miért lenne az jobb neked, mint az egyedi?

2019. febr. 17. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
37%
Infrapanelt nagyon dicsérik mostanában. mondjuk azt nem tudom, számlában mekkora különbség...
2019. febr. 17. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Én nem szeretnék bojlert, kazánt nézegetni, meg nincs velük kapcs. jó érzésem.
2019. febr. 17. 13:40
 6/15 anonim ***** válasza:

Miért lett az infrapaneles, 4-es válasz lehúzva?

Igazán érdekelne az indoklás - nem a lehúzás miatt kérdem.

2019. febr. 17. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Költözz távhős lakásba!
2019. febr. 17. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

nem én húztam le a válaszodat, bár tény és való, hogy nem elektromos fűtést akarok cserébe.

mindenesetre igen, a távhő lenne a legjobb, csak az a nehéz, hogy ami tetszik lakás, abban konvektor van,és nehéz olyat találni, ami tetszik is, meg ki is tudnám fizetni. De azt hiszem, a konvektor és bojler cserére nyugodtan hozzá lehet számolni 2 milkát és pár ősz hajszálat.

2019. febr. 17. 14:14
 9/15 anonim ***** válasza:

Oké, kérdező, de a kérdésedből nem derült ki, hogy csak gázban gondolkozol - az első válaszoló is írt mindenféle variációt :-)


Jómagam egyébként pedig cserépkályha mániás vagyok (mondjuk nekem Héra égő van a cserépkályhában) - szintén társasházi lakásról van szó, ~ 50 nm, gáz boyler, gáztűzhely és gázfűtés, így fizetek EGÉSZ ÉVRE 60 ezer ft-ot gázra. Isten áldása a cserépkályha - bár azt nem tudom, lehet-e még gázzal működtetni új építésűt...

2019. febr. 17. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

lényeg, hogy nem én pontoztam le, én senkit se pontozok le, aki nekem segíteni akar. így van, nem mondtam, hogy nem szimpi az elektromos, elnézést. szerintem nem jó az a plusz elektromágneses sugárzás a lakásban, nem tesz jót az ember egészségének.

én úgy olvastam, hogy van távfűtéses újépítésű ingatlan, de én sajnos nem engedhetem meg magamnak, hogy egyáltalán gondoljak újépítésűre. szóval eleve régi panelra gondolnék, csak olyan drága, és vannak cuki téglaépítésű lakások, viszont ezek a régi bojlerek vannak ott meg kazánok meg konvektorok. Amit kinéztünk, annak a tulaja maga is bevallotta, hogy van CO mérőjük, mert ők is aggódnak. szóval igen, jobb lenne a távfűtés :D egyszerűbb, olcsóbb, nem kell ellenőriztetni, stb.

2019. febr. 17. 15:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!