Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mennyibe kerülne kiépíteni?

Mennyibe kerülne kiépíteni?

Figyelt kérdés

Üdv!

Vásároltam egy ingatlant. A fűtése kályhával megoldott, viszont én szeretném korszerűsíteni gázfűtésre.

Kb 75 nm az ingatlan. Gáu nincs bevezetve(ha jól tudom ez már ingyenes).

Nagyságrendileg mekkora összeget jelentene a kiépítés?

Illetve radiátoros, vagy inkább padlófűtést ajánlott?



2019. febr. 17. 06:41
 1/7 anonim ***** válasza:
Miért lenne ingyenes a gáz beszerelés?😀 1,5-2 milla, kell gázterv, fűtésterv, egy korrekt hőszükséglet számítás, nem lesz olcsó de csak így kapsz JÓL működő rendszert a pénzedért. Ha jól szigetelt a ház és jól méretezett a padlófűtés akkor az is elegendő lehet, még olcsóbb is mint a radiátoros
2019. febr. 17. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Bocs, hogy nem pontosan a kérdésre válaszolok, de nem gondolkodtál napelemben? Akár pályázni is lehet rá... Villany-gáz megoldódna.


[link]

2019. febr. 17. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekünk apdlofutes lesz árajánlat + beton+padló szigetelés 2m lesz mindennel együtt
2019. febr. 17. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Mekkora az épület energia igénye?

Vagy mikor és miböl épült? Enélkül nehéz megsaccolni a várható költségeket.

A padlófűtés hatékonyabb mint a radiátor fűtés. De csak egy bizonyos teljesítmény igényt tud kielégíteni. Azaz megfelelően szigetelt épületben alkalmazható csak.

Mivel jelentős bontási, betonozási, víz/hőszigetelési munkával jár nagyon hosszú a megtérülési ideje egy már meglévő épületben.

2019. febr. 18. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi hozásszólásokat!

Az ingatlan jelenleg nem szigetelt, régi nyílászáróval felszerelt.

Korszerűsítés keretében, újakat szeretetnék be, illetve külső hőszigetelést is szerepel a tervben(15 cm grafitos).

Felkeltette az érdeklődésem az uniós pályázat is, visszatéritendő korszerűsítésre szánt 0% -os hitel.

Van valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata?

Gondolkodtam még gázfűtés helyett villanykazán megoldásra, gáz kiépítés igen költséges.

2019. febr. 19. 08:17
 6/7 anonim ***** válasza:
A villanykazánnak meg az üzemeltetése költséges. Kb.:4x mint a gáz.
2019. febr. 20. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"A villanykazánnak meg az üzemeltetése költséges. Kb.:4x mint a gáz."


Na ja, épp ezért bátorkodtam ajánlani a napelemet - igaz, hogy egyszeri költségnek elég nagy, de utána nincs vele gond - elvileg :-)

2019. febr. 20. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!