Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Purhab szigetelést csináltatta...

Purhab szigetelést csináltattatok már?

Figyelt kérdés
Mik a tapasztalatok?

2019. febr. 27. 07:30
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Mégis mit akarsz azzal szigetelni és mi ellen? Kicsit bővebbet.
2019. febr. 27. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Tetőtérben gerenda közt szeretnék.
2019. febr. 27. 09:47
 3/17 anonim ***** válasza:
Hűha,oda rengeteg kell ebből.Inkább 10-es kőzetgyapotot az aljzatra és osb lappal ,csavarozva lefedni.
2019. febr. 27. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
75%
a legrosszabb megoldás ár/érték arányát tekintve. Akkor már inkább üveggyapot vagy kőzetgyapot.
2019. febr. 27. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Egy kicsit azért utánaolvastam a dolgoknak, és bocsi, de nektek fogalmatok sincsen az egész eljárásról.

Olyanok válasza érdekelt volna, akik már csináltak ilyet.

2019. febr. 27. 13:55
 6/17 anonim ***** válasza:
69%
a szomszéd társasház csinálta és nagyon áznak, a pára lecsapódik. Ráadásul minden nap, nem mikor esik. Szóval én törvényileg betiltanám ezt a módszert.
2019. febr. 27. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Ehez gép kel,amivel vízszintes és függőleges irányban is felvihető a purhab.Itthon még ez nem egy elterjedt eljárás,bár biztosan van aki csinálja.A tetőtérben a kőzetgyapot osb lappal még mindég olcsóbb és van olyan jó,mint ez.
2019. febr. 27. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
69%
Szia, mire vagy kíváncsi? Én dolgoztam ilyen cégnél. Gondolom hogy nyitott cellával tervezted kifújatni. Annyiból jobb mint a gyapot, hogy légmentesen lezár mindent, de a labda értéke (hővezetési tényező) kb annyi mint az eps lapnak, vagy kőzetgyapotnak. Nagyon drága móka, viszont jó, kb 1 millába fog fájni ha megcsináltatod, amiből nagyjából 600 ezer forint haszna lesz a vállalkozónak. 1 napi munka!! Én maradnék a kőzetgyapotnál, szépen szorosan bevágni, sokkal olcsóbb. A pur habnál túl nagy a reklámérték, a gazdagoknak való akiknek mindegy mire költik a pénzt
2019. febr. 27. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
0%

Kezdjük ott, hogy a pir/pur habok hővezető tényezője 0.022W/mK. Az ásvány gyapotok, eps szigetelések 0.042-0.032W/mk. Tehát ezekből 50-100%-al több kell ugyanahhoz a szigetelőképesség eléréséhez.

Szaruzat közé befújt 15cm vastag pir/pur hab U értéke 0,144W/m²K. Azaz 17%-al túlteljesíti a ma hatályos előírást.

15 cm nagyáruházi kőzetgyapot (lamda 0,039W/mk) U értéke 0,251W/m²K. Jóminőségű kőzetgyapot (lamda 0,036W/mK) U értéke 0,233W/m²K. Grafitos EPS (lamda 0.032W/mK) U értéke 0.208W/m²K. Tehát még ez is több mint 20%-kal rosszabb mint az előírás.

Ha az anyag és munkadijakkal számolok akkor minimálisan olcsóbb a befújt pir/pur szigetelés.

2019. márc. 1. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
69%

"Ha az anyag és munkadijakkal számolok akkor minimálisan olcsóbb a befújt pir/pur szigetelés."


És miből fizeti ki az ember hogy félévente újra kell festeni a szobákat vagy cseréli ki a korhadt gerendákat? Mert a purhab nem páraszellőző, a szálas anyagú hőszigetelés (de még az eps is valamilyen szinten) páraáteresztő.

2019. márc. 1. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!