Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Hogy kell a tapétát úgy...

Hogy kell a tapétát úgy felrakni, hogy az illesztésnél ne távolodjon el a két tapétacsík?

Figyelt kérdés
Már korábbi tapétázáskor tapasztaltam, hogy amikor felragasztottuk a következő tapétacsíkot, szépen, pontosan odaillesztettük, viszont pár óra múlva fehér csík jelent meg, mintha eltávolodott volna a száradás közben. Pedig pici hengerrel is átmaszíroztuk az illesztést. Hogy lehet ezt elkerülni? Mi a technikája a szép illesztésnek? Az se szép ha ráfed a másik tapétára, viszont a fehér hézag még csúnyább. Most is Vlies tapétát használnánk, egyszerű egyszínű, semmi minta. Előre is köszönöm a hasznos tanácsokat.

2019. febr. 27. 14:16
 1/7 anonim ***** válasza:
85%
A Vlies-t a legkönnyebb illeszteni, mert az kicsit nyúlik, ha meghúzod. Mi évtizedekig magunk tapétáztunk, a 70-es évek mintás papírtapétájával kezdtünk, no azt illeszteni kellett keményen. A Vlies nagyon jó tapéta, lekened a falat (a tapétát nem kell). Ha ketten csináljátok, egyikőtök felül beilleszti, és felülről lefele illetve oldalra simítja, hogy pontosan illeszkedjen. Ha kész van a feléig, a másikótok folytatja. Nagyon gyorsan lehet vele haladni, és gyönyörűen szárad. Jó tanács: a tapétázás és a száradás ideje alatt ne nyissatok ablakot! Ja, még annyit, érdemes tapétázókefét használni, azzal sokkal könnyebb felsimítani a falra. A Vlies tapétához speciális, ehhez a fajtához gyártott ragasztót kell venni!
2019. febr. 27. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi, ez így egyszerűnek hangzik. Viszont írod, hogy ez a tapéta nyúlik, lehet, hogy éppen ez volt a gond az előző tapétázásunkor, hogy megnyújtva illesztettük oda a szélét és amikor száradt, szépen visszahúzódott és megjelent a fehér csík. Ezt szeretném most elkerülni...
2019. febr. 27. 15:00
 3/7 anonim ***** válasza:
Én kefét is használtam, meg még hengerrel is átmentem rajta 2x-3x. Plusz a találkozásnál kívülről is lekentem a tapétát. De utána még festettem is! Szép lett.
2019. febr. 27. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
48%
Hát rá kell ragasztani a másik csík szélére, legalább 2-3 cm-rel beljebb.:D:D Írja is az útmutató.
2019. febr. 27. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
48%

Úgy érti az első válaszoló, hogy a vlies tapéta nyúlik a legkevesebbet.

Épp ősszel újítottunk fel, sokat beszélgettem a festővel, így tudok 1-2 dolgot én is.

A vlies tapétához metylan ragasztó kell, a hagyományos tapéta ragasztó nem jó hozzá. Nekünk is vlies lett feltéve, én simán azt hittem, hogy papír, de nem. Nem értek én ehhez. :)

Mindegyik nyúlik egyébként, de a vlies az nem vészesen. A fűrészporos a legdurvább, mert abban a fa darabkák még több vizet vesznek fel. A festőm mesélte, hogy amikor kezdő volt, akkor látott olyat is, hogy száradáskor annyira összeugrott a tapéta, hogy letépte a glettelt falat. Egyébként meg egyrészt fedéssel kell a tapétát feltenni, pontosan sose szabad illeszteni, másrészt van valami csík is aminek már nem tudom a nevét, de azt kell az illesztések alá a falra tenni, az elvileg megfogja. Ennek járj utána esetleg. Remélem tudtam segíteni.

2019. febr. 27. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
67%

Utolsó kérlek ne adj tanácsot úgy, hogy nem értessz hozzá. Ami igaz, hogy a vlies nyúlik legkevésbé, hiszen nem is ázik a tapéta, szárazon dolgozol vele.

A normál tapétaragasztó is metylan... De a vlies-hez a Metylan direct ragasztó való

Soha nem fedetünk át tapétát, kivéve, ha a leírás kifejezetten ezt kéri. Pontosan kell illeszteni. Amiről az utolsó írt az a makulatúra ami egy vékony papírréteg a falra ragasztva a tapéta alá, ami meggátolja a zsugorodást. Speciális tapéták esetében van hogy előírás a használata.

Viszont a kérdezőnél másban keresném a hibát, mert szakszerűen felrakva nem történhet ilyen.

A tapétázandó falat célszerű lealapozni falfixel az egyenletes szívóképesseg érdekében. Sokan elkövetik a hibát a nem a tapétához való ragasztó használatával. Vagy bekenik a tapétát is ragasztóval és áztatják, ahogy a papírtapétával látták régen. Vagy túl vastaon kenik be a falat ragasztóval ami szintén problémás lehet. De ha sokat kínlódsz egy csíkkal, azt egy idő után már elnyujthatod ha már átázott a falon, és akkor zsugorodhat száradásnál. Dr még gondot okozhat a hirtelen száradás is ezért nem szabad ablakot nyitni tapétázás közben :-)


Ha odafigyelsz lérdező ezekre, alapozott fal,megfelelő ragasztó használat,csak a falat kened normál anyagvastagsággal, és nem nyújtod el a falon a tapétát, illetve figyelsz a száradásra, akkor nem lehet ilyen probléma :-)

Vagy tapétázás előtt fesd le a falat olyan színűre mint a tapéta, és ha szét is nyílik akkor sem lesz feltűnő :-)

2019. febr. 28. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ.

Alapozás nélkül Metylan direct ragasztót használtunk, ezzel kentük át a teljesen sima falat felragasztás előtt. A tapétát is beragasztóztuk, ezek szerint ez is gond lehetett + illesztésnél meg lett nyújtva.

Most már össszállt a kép, hogyan is csináljuk helyesen. Hálás köszönet mindenkinek :)

2019. márc. 1. 10:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!