Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » 20 Amperes villanyóra elbír...

20 Amperes villanyóra elbír egy elektromos átfolyásos vízmelegítőt?

Figyelt kérdés
Jelenleg gázüzemű van, de a további használathoz ki kéne béleltetnem a kéményt, ami rengetegbe kerül, így át akarok térni elektromosra.

2019. márc. 4. 07:53
 1/5 anonim ***** válasza:

Simán és mellette sok mindent is.4 600W teljesítményig,de leold a relé egy idő után,ha túl melegszik.

4 000 W-ig simán használható,ha a kötések és a vezetékek jó állapotúak.

2019. márc. 4. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
75%

230V x 20A = 4600 W

Ez szép és jó, de mi lesz a többi fogyasztóval? Üljön mindenki más csendben és sötétben, amíg egyvalaki zuhanyozik?


Villanybojler, 2000 W és nem csak meleg víz van, hanem a lakásban villany.

2019. márc. 4. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Igazad van kettes, én a válaszomba nem írtam le,csak akartam .A kiszámolt össz terhelhetőség után akartam leírni,hogy marad még szabad 2 000 W teljesítmény de a hülye fejem miatt ez kimaradt.
2019. márc. 4. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Egy olyan elektromos, átfolyós vízmelegítő ami a régi gázüzeműt kiváltja az 27kW-os. Annak 120A kell. Az háromfázira bontva is több mint 40A fázisonként.
2019. márc. 13. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A kérdést újfent kiírtad, de azt nem tudjuk továbbra sem, hogy hány Wattos készüléket néztél ki.

Amúgy az ilyen kis vízcsapra szerelhető átfolyós vízmelegítő alatt te nem nagyon fogsz zuhanyozni, mert abból nagyon lassan folyik a víz.


Megoldás egy villanybojler.

2019. márc. 13. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!