Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » A parketta fugázása (csiszolás...

A parketta fugázása (csiszolás után, lakkozás előtt) mivel és hogyan történik?

Figyelt kérdés

Parketta csiszolása előtt állok,teljesen tisztában vagyok a folyamatával,csak azzal nem,hogy a fugázó anyag kikeverése hogyan és mivel történik? Azt tudom,hogy az egyik összetevő a "felcsiszolt fapor" a másikra írtak már:

-rozsliszt (hagyjuk...nem tartós)

-faragasztó (én ezt választanám)

-folyékony adalékanyagok (talán a legjobb,de marha drága)

Esetleg valakinek tapasztalata? Ötlete?



[link]



Az alábbi linken lévő faragasztót keverném össze a faporra és fugáznám ki a nagyobb réseket,ha nem hülyeség.

Félek ,ha nem megfelelő a fugázó anyag,azt a lakozott henger feltépi és lerakja.


Köszi a válaszokat.



#Parketta;Csiszolás;Felújítás;Fugázás
2019. márc. 11. 13:43
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

van hozzá megfelelő fugázó ragasztó/folyadék és +fapor.

Nálam rozslisztel van kevés és vékony, és nem jött ki; a parketta is stabil.

Mindenféle ragasztóval ne próbáld, mert nem biztos, hogy tudod megfelelően csiszolni utána.

[link]

[link]

2019. márc. 11. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Régebben valóban rozslisztből és fa porból készült a fugázó anyag,stabil, nem mozgó parketta esetén nem is potyog ki.

Másik lehetőség a víz bázisú ragasztó és a fapor keveréke

2019. márc. 12. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Jó,ha a rozsliszt+fapor+lakk mellett döntenék,azt a henger nem fogja kitépni lakkozáskor? Tehát megszilárdul és bedagadt nektek a résekbe rendesen? Én csak ettől tartok,mert ha kitépi a fugát és felszedi a henger ,akkor kitépem az összes hajam :)
2019. márc. 15. 10:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!