Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Panel beltéri ajtók cseréje....

Panel beltéri ajtók cseréje. Hogyan kezdjek hozzá?

Figyelt kérdés
Keretet is cserélni kell. Szeretném a lehető leggazdaságosabban kihozni, de azért úgy, hogy tartós is legyen. Hogyan érdemes belekezdeni? Csak céggel? Milyenek pl az Obiban stb helyeken árult olcsóbb kategóriás ajtók? Milyen ajtó jobb, műanyag, fa? Minden tapasztalatot, javaslatot szivesen fogadok.

2019. márc. 11. 18:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

A fa ajtók biztos drágábbak .

Vedd meg az ajtókat,vidd haza .

Keress egy kőmüvest,aki kibontja a régit,az újat berakja .

Majd amikor a hab tökéletesre szilárdúl,akkor lehet vakolattal lesimitani az oldalakat .

2019. márc. 11. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Céggel nem egyezkednék.Berakják az ajtókat,aztán várhatod amig újra meg jelennek .Tapasztalat .
2019. márc. 11. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 mindentudó99 ***** válasza:
85%
Cég vagy bárki aki pénzt kér szóba se jöhetne. Nem olyan nagy munka. Az obis faajtók jók. Legalábbis amiket én vettem . Semmi baj velük. Egy vízmérték pár faék és púr hab kell.
2019. márc. 11. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Céget felejtsd el ha nem akarod hogy anyagilag lehúzzanak és még ott a kérdés milyen munkát adnak ki a kezükből. Maszek embert se hívj mert ő vagy félmunkát végez és otthagy téged, de benne van az hogy vele lehet egyezkedni hogyan fizetsz, mert volt egy ismerősöm aki maszek embert hívott ablakcserére, azt megcsinálta de a szépítő munkákat vakolást, stb... nem csinálta meg, illetve a purhabból sem faragta le a többletet ami nem kellett már oda. Ő betette az ablakokat és mondta havernak hogy pár nap múlva megy, de nem ment, és úgy egyeztek meg hogy haver csak akkor fizeti ki ha a teljes munkát elvégezte amit megbeszéltek, de a maszek nem ment, párszor mondta neki hogy mikor megy, meg haver mondta hogy ha kell a pénz akkor a munka felét kifizeti a maszek megmondta hogy majd ha végzett teljesen akkor ráér fizetni stb... stb... és ha ő nem kérte volna meg egyik ismerősét mármint haver hogy fejezze be akkor a mai napig úgy nézne ki a lakása ahogyan a maszek hagyta mert azóta eltelt több mint 3 év, azóta megy hozzá a maszek....

Elég érdekes. De volt olyan ismerősöm akihez ment a maszek betette az ajtókat a helyére aztán kérte a pénzt és a szépítő munkára később ment volna amit külön kellett kifizessen és azóta sem ment. De a másik akita helyére talált az olyan kontár munkát csinált hogy nézni is rossz volt és 15 ezer forinttal kért el többet, mint az előző...


Én azt mondom hogy ha jót akarsz magadnak vagy keress egy megbízható ismerőst aki segít neked megcsinálni néhány üveg sörért cserébe, vagy utánanézel az interneten hogyan kell megcsinálni. Nem nagy dolog egyébként. Én a fürdőszobát úgy burkoltam le hogy interneten megnéztem hogyan kell csinálni és megcsináltam. Igaz hogy kegyetlen lassan ment, de a végeredmény olyan amilyet akartam, egyik burkoló ismerősöm akit később ismertem csak meg, ő neki meséltem hogy burkoltam le a fürdőszobát magam és nulla tudással olyan szinten hogy internetről néztem meg mindent. Persze kinevetett meg mondta biztos fog benne hibát találni, én persze tudtam hogy úgy is fog mert szakmai szemmel nyilván nem fogja tökéletesnek látni, de a célomat elértem, jól néz ki, nincs össze gányolva stb... Amikor eljött hozzám és megnézte akkor mondta hogy ő ilyen profi munkát ritkán látott és mondta nekem hogy amikor sok munkája van tudna nekem melót adni mert szerinte ez már jó eredmény. Persze mondtam neki hogy felejtse el, mert én csak magamnak csinálom, senki másnak, még a tesómnak sem, mert ha később baja lesz nem úgy fog passzolni nem vállalhatok érte felelősséget mert nem is a végzettségem, meg csak annyi gyakorlatom van amit magamnak csináltam.

2019. márc. 11. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

No,nem kell annyira lenézni annyira ezt munkát .

Csak óvatosan azzal pur habbal .Nagyon könnyen át tudja deformálni az ajtó tokot.

2019. márc. 11. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
jutube, ajtó csere házilag
2019. márc. 11. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Az ajtókkal kapcsolatban? Van olyan, amit nem ajánlanátok? Esetleg linkelnétek, ami jó, kb 30 ezerig.
2019. márc. 11. 20:46
 8/11 anonim ***** válasza:
Fontos,hogy mérj !! A panelba nem sztenderd méretű ajtók vannak, legtöbb áruházi ajtó tokját vágni kell,hogy beférjen.
2019. márc. 12. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nálunk nem voltak jók az OBIs ajtók a szélesség miatt, szóval még vágni sem lehetett. Én azt csinálnám, hogy kiszedném őket és hívnék szakit az újat berakatni.
2019. márc. 12. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Igen, direkt panel szabványt keress, vagy sajnos le kell gyártatni. A kész ajtók általában nem jók, ezzel sok ismerősünk szívott mostanában. Volt aki kibontotta és szabvány nyílást csinált, de ez panelban azért brutális buli.

Egyébként nekünk obi-s ajtóink vannak, semmi bajuk. 10 évesek, tavaly lecsiszoltuk, átfestettük őket. Akkor az volt a divat, ma már vannak modernebbek persze.

Ha találsz jó méretű ajtókat, akkor néhány haver, egy rekesz célzóvíz és összedobjátok egy nap alatt.

2019. márc. 12. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!