Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Milyen megoldás lenne a...

Milyen megoldás lenne a legmegfelelőbb az újraszínezéshez?

Figyelt kérdés
Nemrégiben vásároltam egy '75-ben vályogból épült házat,meg van csinálva normálisan mivel az előző tulaj,aki a múlt évig lakott benne kőműves volt,ő építette a házat.Kívül a törtfehér színű kőpor vakolat 1-2 hajszálrepedés kivételével tökéletes állapotban van,viszont én szeretnék valami "trendibb" színt,nem rikító,virító színre gondolok hanem valami visszafogott pasztell barna vagy sárgásbarna színre..Szilikát homlokzatfestéket ajánlottak,jó a légáteresztő képessége,tökéletes lenne a vályogfalra,de horror áron kapható..viszont találtam zsákos,gördülőszemcsés vékonyrétegű nemesvakolatot(Weber302G)ami tetszetős színvariációkban kapható,korrekt áron,és nem sokkal nagyobb munka felvinni a falra mint a festést,és talán tartósabb is.Viszont kérdéses,hogy a vályog páraáteresztő tulajdonságait figyelembe véve,megfelelő lenne-e?Nem tudom mennyire jó a szóban forgó nemesvakolatnak a páraáteresztő tulajdonsága,nem szeretném tönkretenni a most száraz,tökéletes állapotban lévő falakat..Ha vannak tapasztalataitok ezen a téren,örömmel fogadnám tanácsaitokat.

2019. márc. 14. 18:10
 1/6 mindentudó99 ***** válasza:
Ha jó az alsó vízszigetelés és teljesen száraz a fal tulajdonképpen kenhetsz rá bármit.
2019. márc. 14. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Diszperziós alapút nagyon ne.

[link]



Klasszikus kőporozás mehet rá, de a vályognak igazából a közönséges meszes vakolat és fehér meszelés tesz a legjobbat, mint régen csinálták.

A mészbe tehetsz egy kevés színező pasztát, ha nem tetszik a rikító fehér.

2019. márc. 14. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A vályogház úgy szép, ha fehérre meszelt vagy esetleg -ahogyan írták előttem- pasztel színű.

Ezt fillérekből megoldhatod.

A gördülőszemcsést meg minden egyéb drága anyag, meg csak erősen hivalkodásszagú.

Mottó:

Bármilyen drága festékkel is kensz le egy Suzukit, nem lesz belőle Mercedes.

2019. márc. 14. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

#3


Kár volt fáradnod a hozzászólásod leírásával,te véleményt nyilvánítottál,amire nem vagyok kíváncsi,én tapasztalatokból eredő tanácsokat kértem.Az hogy neked mi tetszik az a te dolgod.Ha tisztában lennél a mész mint festék tartósságával kapcsolatos tulajdonságaival,akkor nem írnál ilyen bődületes ostobaságot hogy hivalkodásszagú a nemesvakolat alkalmazása.Meszelni mint nagyanyáink is tették,2-3 évente esedékes,van aki évente csinálja,főleg régi parasztházak esetében,tapasztás-meszelés..Jelen esetben nem parasztházról van szó,hanem egy átlagos "kockaház" vagy ahogy nálunk hívják "tömblakás" azaz egy 2 szoba,konyha,fürdőszoba,wc,folyosó,kamrával ellátott házról.A nemesvakolatot tartóssága miatt szeretném alkalmazni,és nem hivalkodás céljából.

2019. márc. 14. 21:32
 5/6 anonim ***** válasza:

"Kár volt fáradnod a hozzászólásod leírásával,te véleményt nyilvánítottál,"


Ez az oldal arról szól, hogy mindenki leírja a véleményét az adott témáról.

Úgy tűnik, hogy fején találtam a szöget, hogy ennyire ideges lettél.


Amúgy marhául mellé fogtál, mert hosszú évekig laktam vályog és vertfalu házban, amit természetesen meszeltük, mert az szellőzik.

De nem is volt penészedés sehol.


Te meg azt kensz rá a házadra -meg a hajadra- amit csak akarsz.

Maximum az lesz a legcsicsásabb a putrisoron.

2019. márc. 15. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Úgy látszik szellemileg visszamaradott vagy, mivel ezek után sem sikerült megértened hogy nem vagyok kíváncsi véleményre,főleg nem egy ilyen idióta,csak kötekedni szándékozó unintelligens egyéntől mint te.

Egyáltalán nem lettem ideges,csak bosszant az oszobaság..

"A vályogház úgy szép, ha fehérre meszelt vagy esetleg -ahogyan írták előttem- pasztel színű"

A passztell színt én írtam,hogy azt szeretnék,tehát nem írták hanem én írtam..szövegértés 0..ha már a jövőbeli legcsicsásabb putrisori háznak titulálod a terveimet,akkor gondolom valószínűleg tapasztalatból írsz,te lakhattál olyan környezetben,vert falú házakban manapság csak cigányok élnek,így gondolom te is az vagy,bár neked csak mészre tellett,én megengedhetek korszerűbb anyagokat is..azon csodálkozom hogy egyáltalán tudsz egyedül levegőt venni..mindig van egy értelmesen feltett kérdésre egy unatkozó alulművelt válaszadó..

2019. márc. 15. 17:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!