Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Csaphornyos parketta felújítás...

Csaphornyos parketta felújítás vagy laminált padló?

Figyelt kérdés
Lakásfelújításnál(3 szoba, kb 50 m2 felület) megéri meghagyni a régi csaphornyos parkettát vagy érdemesebb laminált padlót beépíteni? A régi parkettánál néhány helyen hézagolni kellene és átcsiszolni, lakkozni. Kb 3500-4000 ft/m2 áron vállalnák ezt a munkát a net szerint. Viszont találtam kb 2500 ft/m2 áron új laminált padlót, érdemesebb lenne ezt lerakni? (akár a régi parkettára) Persze erre még jön a szegély, stb ára is. A laminált padlót még én is le tudnám rakni(csináltam már ilyet), tehát itt a munkadíjat meg tudnám spórolni. Melyik a tartósabb, milyen előnyeik-hátrányaik vannak, melyiket választanátok?
2019. márc. 14. 21:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Érdemes meghagyni, árban ugyanott vagy, főleg ha nem kell megvenni a teljes felületre az új parkettát, és sokkal értékesebb, tartósabb, csiszolni is többször lehet.

Én akkor is csaphornyosat vennék, ha az egész parketta kuka és az aljzatot is fel kéne újítani. 4000/nm-től van új csaphornyos parketta, apróhirdetésben maradék még olcsóbban.

Gondolj bele, ezek 50+, van, ahol 120 éves parketták. Persze, hogy sokkal jobb.

Ami alatta van, az előbb tönkremegy.:)

2019. márc. 14. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelműen felújítanám a régit. Őszintén szólva nem is értem a dilemmát, miért akarsz egy meglévő tömörfa parkettát műanyag gagyira cserélni? Gondolj bele mennyibe kerülne ha azt a meglévő parkettát most kellene lerakni. Ahhoz képest a felújítás költsége bagatell, és van egy valódi fa minőségi parkettád. Nem mondhatod komolyan hogy képes vagy műanyagra cserélni mert a gagyi olcsóbb egy ezressel négyzetméterenként...
2019. márc. 14. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
90%

Még szempont az esztétikum is, ha neked nem tetszik a sima fa, hanem valami dizájnt szeretnél, akkor úgyis lamináltat fogsz választani. Azt kell figyelmebe venni, hogy ha belaktál egy lakást, onnan kimenni csak azért hogy új padlót csinálj, hát elég nagy munka a bentlakónak is, macera és költséges. Tehát célszerűnek nem célszerű és hosszútávon nem is takarékos 10-15 év élettartamú padlót letenni.

Szomszédaink 1 évre máshol béreltek lakást a felújítás idejére. Most gondold el, ha csak a padló miatt összecuccolsz, elköltözöl, költöztetőcég 2x (kb. 200 000 Ft), lakbér, stb...

Tehát ha esztétikai kifogásod nincs egy tartósabb padló ellen, akkor érdemesebb azt.

2019. márc. 14. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a választ! Én is a felújítást pártolom, de kíváncsi voltam mások véleményére is. A felújítás idejére szerencsére lenen hol laknunk, nem kell albérletbe mennünk.
2019. márc. 14. 21:48
 5/13 anonim ***** válasza:

Sajnos igen sokan azt hiszik, hogy a "laminált padló" azonos egy békebeli parkettával.

Pedig ez csak egy gagyi iparilag préselt hulladék, amire rá van ráragasztva egy parkettamintás műanyagfólia.

Persze ha valakinek igazi nő helyett jó a guminő is, akkor hajrá.

Csak le ne ejtsél semmit, mert ott marad a nyoma örökre...


Amúgy ne mond azt, hogy nem tudod magad felcsiszolni és lelakkozni?!

2019. márc. 14. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

5: Hát, én nem tudom magam felcsiszolni és lelakkozni.

Honnan tudnám? :-O

Azt se tudom, eszik-e vagy isszák.

Méhsüllyedést se akarok kapni attól, hogy megemeltem egy sziszológépet. Cipelni is brigádot szoktam felvenni.

2019. márc. 14. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Ha már felújítás, akkor szeretném ha szép lenne sokáig, ezért is megéri a szakember. Kézzel csiszolni négykézláb ekkora felületet többféle szemcsével rémálom és sok idő is. Közben száll a por ami elszívás nélkül eljut mindenhova.
2019. márc. 14. 22:07
 8/13 anonim ***** válasza:
7: És egy brigád fél nap alatt végez az egésszel.
2019. márc. 14. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

"Kézzel csiszolni négykézláb"


Na ezt meg honnan szedted???????

Egyáltalán, hogyan is jut ilyen az eszébe valakinek??

Kölcsönzőből ki kell venni egy csiszológépet, ott mindent elmondanak.

Csiszolás után jön a porszívózás, majd a lakkozás.

50 m2 az két nap alatt kész is van lazán.

Én pl. megcsináltam magamnak. Nem kellett hozzá doktori cím.

Igaz, hogy inkább az árkülönbözetből elutaztam Toszkánába.

(Nálad, meg a "mester" fog majd elutazni nyaralni a pénzedből...)

2019. márc. 14. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

9: "50 m2 az két nap alatt kész is van lazán.


Én pl. megcsináltam magamnak. "


1. De hogy bírtad elcipelni a gépet hazáig?

Nálunk pl. nem lehet parkolni a ház előtt, és az 5 szakiból egy azért mondta le, mert nem bírja így bevinni a házba a gépet.

Én max. 2-3 kg-ot tudok felemelni, a közértből is 5x fordulok.

2. 2 nap vagy fél nap nem mindegy, az idő is pénz.

3. A kölcsönzés is pénz. Az a gép mennyi, ami azonnal porszívóz is, tehát nem porol?

4. A Kérdezőnél javítani is kell, mert vannak hézagok.

2019. márc. 14. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!