Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mennyibe kerülhet egy 40-50...

Mennyibe kerülhet egy 40-50 nm lakás alapvető felújítása (parketta, csempék, festés, vezetékek, konyhabútor, gázkonvektor kiszedése)?

Figyelt kérdés

Tudom elég hülye kérdés, mert sok mindentől függ, mennyibe kerül. Ezért elsősorban az lenne a kérdésem, az mennyibe kerülhet, hogy a régi dolgokat kiszedjék, leverjék a csempét, újrafestés, elektromos rendszer cseréje meg hasonlók? Hiszen nyilván az új dolgok ára már egyéni.


Amúgy ez egy kis belvárosi lakás, első emeleti, téglaházban.


2019. márc. 14. 23:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Inkább az a kérdés, hogy egyáltalán hol találsz munkásokat, akik ezt megcsinálják/meg tudják csinálni. Illetve, hogy egyáltalán mikor.


Szerintem amúgy reálisan 1.2-1.8m forinttal kell számolni egy teljesen alap felújításnál ekkora lakásnál.

2019. márc. 14. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Durva saccra olyan 200-250 ezer Ft/m2 árral számolj, ha ennyire alapjaiban szét kell szedni mindent, fűtés, villamos hálózat, új konyha stb. Amikor én készültem hasonló felújításra pár éve, akkor ismerős vállalkozó 200 ezres m2-enkénti átlagos költséggel kalkulált előre, de jóval több lett a végén, és ezek 4-5 évvel ezelőtti árak.
2019. márc. 15. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit bővebben kifejtve:

- új villamos hálózat teljes kiépítése, falhornyok, vezetékelés új szerelvényekkel, munkadíjakkal, valószínűleg teljesítménybővítés is kell ha új konyha lesz, ez olyan 5-600e legalább

- fűtés korszerűsítés konvektorok elbontása, új központi fűtés kiépítése, koncentrációs kazán, kéménybélelés, gáz terv, kéményseprő, csövek radiátorok, kompletten munkadíjakkal legalább 2 millió (egy jó kondenzációs kazán magában 3-400e)

- ha a fűtés és a villamos hálózat cserés, garantáltan azok a nyílászárók is: helyreállítással együtt lesz vagy 500e, ha erkélyajtó is kell akkor még több, ha korszerű háromrétegű melegperemes nyílászárók mennek be akkor inkább 1 millió.

- új fürdőszoba szaniterekkel, WC, mosdó, fürdőkád/zuhanykabin, burkolatok cseréje 6-800e

- új konyha gépesítve (kerámialap, sütő, mikró, elszívó, hűtő, mosogatógép, mosogatótálca, maga a konyhabútor, továbbá a szükséges burkolatok 1 millió legalább

- festés, tapétázás, parketta csiszolás, egyéb hidegburkolatok (folyosó, eloszoba, konyha padló) anyaggal munkával 6-800e

Most olyan 7-8 milliónál vagyunk, nem tudom mit hagytam ki, de egy tízes körül fog a végén megállni, és igen, találj embert aki rendesen megcsinálja, kell vagy tíz különböző szakma...

2019. márc. 15. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek! Igazából nem is gondoltam, hogy valaki válaszolni fog a kérdésemre, de sok segítséget kaptam. :)
2019. márc. 15. 08:29
 5/12 anonim ***** válasza:
Örülj, ha 5 millióból megúszod.
2019. márc. 15. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%

Húúú, a #2 nem e világon jár...


250 ezer/nm???

Leverni a csempét és újraburkolni egyetlen nm-t, még ha esetleg vezetékcsere is van alatta, negyedmillió???

1 nm-re???


Összeszoroztad a két összeget???

12,5 millióról beszélsz!

Ennyiért veszed meg a komplett lakást!


Az 5 millió is el van rugaszkodva a földtől.

Parketta/csempe, helyiségenként akkor se több fél milkánál, ha nagyon drága a csempe, és drágán dolgozik a szaki.

Nem kastélyról beszélünk.

Tavaly újítottam fel a konyhát, falat is és járólapot is, közepes árkategóriában. Csak a falicsempére emlékszem, 60 ezerre jött ki.

Asszem a szakinak 50-et adtam, 2 nap volt az egész.

Elhiszem, hogy ennél drágább is lehet, na de amiket ti írtok, az vicc kategória.


Parkettában nincs semmi tapasztalatom, de hogy nem milliós tétel, az fix.

Ez a lakásméret maximum 1,5 szoba lehet, a többi helyiségbe meg nem kell parketta. Konyha, közlekedők, fürdő gondolom nem parkettás lesz.

A nyakamat rá, hogy anyag + munkadíj nem éri el az 500 ezret.

A vezetékelés biztos, hogy nem olcsó, meg a gázos munkák sem. De kiszedni egy nem működő gázkészüléket, hát az nem egy ökör ára.


De esküszöm, ha a #2 ez normál ár, akkor gyorsan létrehozok egy kis kft-t, és engem bízzon meg a kivitelezéssel 10-12 millióért. Anyám, mennyit nyernék rajta, ha a tényleges munkát kiadnám, a többit meg zsebretenném... :D

2019. márc. 15. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Szia.A barátnőmnél októberben fejezték be.Összes villanyvezeték cseréje,gipszkartonozással,festés,burkolás,laminált padló lerakása,vízvezetékszerelés,sitt elvitele 2 millió körül volt 46nm a lakás.
2019. márc. 15. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Na ez mégsem 12 millió! :)


Egy fürdőszobára is sokallom a 800 ezret, ott akkor minden luxus.

Egy ilyen pici lakáshoz mekkora fürdőszoba tartozhat?

Az enyém kb 2 nm az egész, de a panelban se volt nagyobb.

Falicsempe max 10 nm, de valszeg nincs annyi. Padlólap 2-3 nm, tehát a csempék összesen nincs 100 ezer, és a 10 ezer/nm már drágának számít szerintem.

Ja, és én nem kabint vettem, hanem építtettem a zuhanyzót ytongból. Gondolom így drágább. 5-6 nm csempét jelent, + ragasztók, kiegyenlítő, gipszkarton, vízzáró, apróságok, az egész anyag nem volt 50. A munkadíj 2 éve 25 ezer volt.


Na jó, el tudom képzelni, hogy van fél milliós zuhanykabin, olyan masszázsfunkciókkal, hogy még teherbe is ejt, annyira jó...

Na így összejöhet a 800 ezer, de azért nem ez az alap, valljuk be.

2019. márc. 15. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
33 nm-panel 3 éve kb. 2 millióban állt meg teljesen felújítva, a szobai parketták felszedését kivéve.
2019. márc. 15. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm mindenkinek a hasznos válaszokat!

Mi mindenképp szeretnénk 10 millió alatt maradni.

2019. márc. 15. 21:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!