Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Miért jöttek fel az újonnan...

Miért jöttek fel az újonnan lerakott járólapok?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nem rég burkolták nálunk a konyhát egy panel 10. emeletén ilyen most divatos nagyobb járólapokkal és pár héttel a lerakás után azt vettem észre, hogy kopognak. Elkezdtem spaklival kikaparni a fugát, ami néhány helyen magától is beszakadt, aztán egy picit megfeszítve egészben feljött több lap is.

Ami látszik rajta, hogy a ragasztó teljesen jól lett felvíve, a járólapok hátuljáról kb csákánnyal sem lehetne leszedni, viszont a másik oldala, ami az önterülő aljzatkiegyenlítővel érintkezett, gyakorlatilag magától levált. Van valakinek ötlete, hogy a retekbe történhet ilyen és mi a megoldás a pótló ragasztásnál? A használt anyagok is elég jók, középkategória, de a márkás fajta.

Elég meleg van a 10.-en ilyenkor, lehet, hogy a dilatáció okoz ilyet? A csempe ragasztó elvileg flexibilis fajta.


2019. márc. 15. 01:34
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Azt még hozzátenném, hogy sehol nem vált le, vagy tört el a csemperagasztó, tisztán elvált az aljzatkiegyenlítőtől.
2019. márc. 15. 01:41
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a két anyag, a ragasztó és az aljzatkiegyenlítő nem kompatibilis egymással, a ragasztó nem tudott hozzákötni a kiegyenlítőhöz. Egy termékcsaládba tartozó anyagokat használtatok (pl. minden Mapei)? Vagy még az lehet hogy a felület nem volt pormentes, esetleg valami más technológiai lépést nem tartott átok be, bár nehéz mire gondolni. Nem volt esetleg lejárt szavatosságú valamelyik anyag?
2019. márc. 15. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Látom, hogy használtatok aljzatkiegyenlítőt, de bizony kopogni csak akkor tud, ha billeg, billegni meg akkor, ha nem vízszintes. Itt is lehet a hibát keresni. Kértetek bizonyítványt, referenciaszemélyt a szakitól, tehát tényleg van burkoló OKJ-ja?

Van számla, garancia?

2019. márc. 15. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
79%

Vizes volt mèg a kiegyenlítő rèteg.

Hívd vissza a szakit.

2019. márc. 15. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
A ragasztó bedolgozása nem megfelelő. Túl száraz vagy lejárt fazék idejű ragasztó. Ez garanciális hiba. Hívd vissza a burkolót.
2019. márc. 15. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 mindentudó99 ***** válasza:
Egyenetlenség miatt nem lehet . Azt a ragasztó is megoldja. Egyértelmü valami tapadási hiba.
2019. márc. 15. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Az aljzat kiegyenlítőre szoktak tenni nedvesség beszívódást gátló alapozót is. Ha ez elmaradt az is okozhatja a problémát.
2019. márc. 15. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

A burkoló a ludas.

Ha egyáltalán burkoló csinálta.

2019. márc. 15. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Sziasztok, köszi a sok választ! Burkoló csinálta, de gondolhatjátok, hogy ilyen szakemberhiány mellett örültem, hogy elvállalja valaki egy közepes áron és jön időben, nem az OKJ-t kéregettem. A csemperagasztó és az aljzatkiegyenlítő azonos márka. Az aljzatkiegyenlítést elkezdte csinálni egyik reggel, gondolom dél felé abbahagyta, aztán másnap jött járólapozni. A csemperagasztót ő hozta, hát hogy az milyen szavatossági idejű volt, az egy nagyon jó kérdés, mint ahogy az is, hogy mennyire volt poros az aljzatkiegyenlítő felülete, amikor ragasztott.
2019. márc. 15. 17:41
 10/13 A kérdező kommentje:
Szerintetek javításnál egy tapadóhíd jót tehet? Megcsinálja amúgy, azt mondta, csak ugye a járólapot nem fogja kifizetni. Így is kb 150ezres munka lesz vele, ami garis munka. Viszont mostantól én veszem át a gondolkodó szerepét :).
2019. márc. 15. 17:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!