Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Érdemes megvenni egy 15 éves...

Érdemes megvenni egy 15 éves könnyűszerkezetes házat? Meddig bírják ezek?

Figyelt kérdés

2019. márc. 21. 17:21
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
0%
50 évet bírnia kell. Bármit érdemes megvenni, ha jó áron van.
2019. márc. 21. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
31%
Szerintem újat se nagyon, régit pláne. Energatikailag most is nullák, a régiek pedig borzasztóak lehetnek.
2019. márc. 21. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
22%
Első, biztos az az 50 év? Itt azért fóliákról meg deszkáról, osb-ről beszélünk.
2019. márc. 21. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 mindentudó99 ***** válasza:
48%
Hát ha 50 évet bír akkor abszolút nem érdemes megvenni. Azt megbecsülni se lehet egy tégla ház meddig bírja sok száz évig gondolom.
2019. márc. 21. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:

Én a 30-40-50 éves élettartamot reálisnak gondolom. Nyilván alaposan (szakemberrel) meg kell nézni, milyen állapotú.

És persze számít, hogy mennyibe kerül. Azért, ami mondjuk az elkövetkező 25-30 évre megoldja a lakhatásodat, arra már érdemes a spórolt pénzedet rááldozni.

2019. márc. 21. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
84%

Most vissza kérdezek,a fából készült tetőszerkezetek meddig bírják ? Jah,és régen meddig bírták ? Régen nem spóroltak az anyag vastagsággal .Ezek mind földrengés biztosak is .

Ha az előírásnak megfelelően készültek,akkor ezek többet birnak,mint a ki spórolt anyagból készültek .

2019. márc. 21. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
50%
Állag szempontjából érdemes. Más dolog, hogy nekem újonnan sem kellene. Életem 60 éve során sokfelé megfordultam, és szinte valamennyi falazattípusú házban laktam. Kivéve a könnyűszerkezetest. Abból elég volt annyi idő, amennyit egy barátomnál töltöttem vendégségben. Nekem a ház a vályognál, a 60 centi vastag nyugodt erőt sugárzó falazatnál kezdődik. A könnyűszerkezetesben meztelennek, védtelennek éreztem magam. Nem volt meg a hátországom. Főleg amikor egy komolyabb szélben nyikorgott minden.
2019. márc. 21. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
18%

ezt a nyugodt erőt tolod itt mindenhol, akkor akár barlangban is lakhatsz..


...nekem a vályog meg penészt sugároz :D


akkor már 1000x könnyűszerkezetes!


Kérdező, kb. már csak nálunk építenek téglából meg kőből az emberek, másik 2 kontinensnek tökéletesen megfelel a könnyűszerkezetes. Haladni kell a korral, rugalmasnak kell lenni, és nem kell hallgatni a szakmájukat féltő kőművesekre.

2019. márc. 21. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
81%

2-3 vagyok, akkor fussunk újra neki:

Az 50 év szerintem nem szerkezetileg megkérdőjelezhető, hanem a fő bajom az, hogy itt vékony fa pallók, közte kőzetgyapot, kívül-belül fólia a szerkezet. Ha itt valami sérül, elkezd ázni a fa, nagyon hamar könnyű károkat okoz, terjed a penész, beköltöznek a bogarak, sorolhatnám. Szakad a fólia, nincs meg a párazárás, nedvesedik a szigetelés. Ha roskad a szigetelés, ott a rengeteg hőhíd. Ezek a szerkezetek jóval érzékenyebbek, mint egy tégla épület például. De rendben, tételezzük fel, hogy ép és karbantartott minden, nincsenek ilyen gondok. Akkor valóban reális egy 50 év körüli élettartam, de az biztos, hogy jóval rövidebb, mint egy falazott szerkezet.


És akkor az energetika: Bár hőszigetelés lehet, hogy van és jó, de egy egészséges ház folyamatosan szellőzik. Hőtároló tömeg nincs, és mivel a levegő cserélődik, rengeteg energia elvész. Már sokszor megbeszéltük, nyáron meleg, télen hideg, folyamatosan hűteni és fűteni kell, vagy élhetetlen lesz.


Így összességében megnövekedett karbantartással és gépészettel, korlátozott élettartammal nem igazán éri meg.


Az amcsi építészetet pedig nem kommentálnám, elég jól látható, mennyi gond van a házaikkal. A kőművesek féltését meg nem is kommentálom, az már végképp butaság. Egy könnyűszerkezetes háznak NINCS előnye a falazotthoz képest, maximum a gyorsabb építés (de kit érdekel 100 év távlatában, amire mondjuk alapból tervezünk), meg a nagyon gyorsann drágává váló olcsóság.

2019. márc. 21. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 A kérdező kommentje:
9es jól megfogalmazta. Köszönöm.
2019. márc. 21. 21:40
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!