Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Festő urak! Vályogház, homlokz...

Festő urak! Vályogház, homlokzat, kőpor vakolat, milyen anyaggal érdemes festeni?

Figyelt kérdés

A leírás alapján ez tökéletes opció:


[link]


De ha jól értelmezem ez sima oltott mész csak vödörben nem zsákban..?Mivel ahogy látom semmilyen hozzáadott anyagot nem tartalmaz..

Vagy talán jobb és tartósabb lenne ha mondjuk Poli-Farbe mészfestéket használnék?

Nem tudom melyik a jobb verzió de mindkettőt színezni szeretném,nem durva hanem csak visszafogott pasztell barna vagy szürke színre..Vagy ha van egyéb megoldás..mi lenne a legalkalmasabb a homlokzatfestésre,úgy hogy megőrízzem a vályogfalak jelenlegi állapotát,ne rontsam a lég-páraáteresztő képességét?



2019. márc. 21. 20:11
 1/4 anonim ***** válasza:
El kell, hogy keserítselek. Ha békebeli cementes kőporos vakolat van rajta (szinte biztos) akkor az már most se légáteresztő.
2019. márc. 21. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
'75-ben épült így valószínű,viszont sehol sem vizes,penészes,salétromos..fürdőszobát újítok fel jelenleg,a makita vésőszár szószerint szikrázik a vályogon..Tehát diszperzióssal tuti hogy ezekután sem fogom festeni,még ha nem is légáteresztő a kőpor vakolat,a fal száraz és szeretném ha íg is maradna.
2019. márc. 21. 22:01
 3/4 anonim ***** válasza:

Rendben, értem és igazat is adok. (én is vályogban élek, direkt ilyet kerestem).

Javaslom, hogy ne mésszel fesd le (természetesen az is jó, sőt, csak nem tartja annyira a színt) inkább valamilyen szilikát festéket válassz!

pl.:

[link]

2019. márc. 21. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen,ezzel már találkoztam kutakodásom során,remek megoldás lenne,hisz nagy a színválaszték és hasonló tulajdonságokkal bír mint a mészfestékek..viszont az ugyanakkora kiszerelés 8x annyiba kerül..és nekem pedig van egy bizonyos összeg a felújításra szánva,amit nem szeretnék és sajnos nem is igazán tudok átlépni..
2019. márc. 22. 07:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!