Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Klímával fűtés karbantartása?

Klímával fűtés karbantartása?

Figyelt kérdés
Egy régi, kb. 40 éves ház alsó kihasználatlan részének beépítését tervezem. (kb 60-70 m2) Elsősorban a fűtés jelenti a legnagyobb dilemmát. Ugyan jelenleg ki van építve a kornak megfelelő radiátoros csöves rendszer, de mivel garázs kerül beépítésre és egyéb raktárhelyiségek, ezért 1-2 helyen a fal is máshol lenne, szóval gyakorlatilag új csövezés kellene, nemrég mérte fel a víz és fűtésszerelő szakemberünk, ugyan konkrét árat nem mondott, de gyanítom hogy minimum 500 ezer lenne, ha nem a régi elsárgult és elavult radiátorokat akarnánk visszaépíteni. Ezen kívül a kazán is bármikor beadhatja az unalmast, az is 26 éves már. Ha új kazán is lenne, akkor kéménybélelés, gáz terv stb. Emiatt jutott eszembe a klímás fűtés, ugyanis neten jókat olvastam róla, 2 nagyobb helyiségbe terveznék 2 db kb 3-4 kW-os inverter egységet, a fürdőszoba pedig infra (vagy valamilyen más elektromos fűtő) panellal lenne megoldva. Az áraknak, üzemeltetési költségnek nagyjából utánanéztem, viszont a karbantartás, szerviz még kérdőjeles lenne nekem. Kinek mi a tapasztalata, mennyi időnként kellene szervizelni, és árban egy kazán éves karbantartásához képest árban mire érdemes számítani? Mennyire tudja egy alapvetően gépész beállítottságú ember saját magának szervizelni, illetve megtanulni ezt?

2019. ápr. 5. 16:27
 1/1 gabesz147 ***** válasza:

A leggyakoribb garancia az 5 év, ha szerelő végzi, évente pecsét a garancialevélre. De a Youtubeon sok videó van, én nem reszkírozom egyelőre, az enyém most lesz egy éves, aztán meglátom.

A rendelet előtt vett kollégám, kb. 8 éve, szerelő még nem látta, az előszőrőt kipucolgatja és helló. De nem használja sokat, és fűtésre minimálisan, amíg a cirkó be nem melegszik. (Azért fertőtlenítő spray nem ártana, de az ő dolga.)

A fűtés jobban igénybe veszi, azt mondta a szerelőm, én közepes fűtés használattal üzemeltetem. Hangulat függő :-), megvan a konvektor is.


A konvektor évi rendszeres karbantartás kb. 8-15 ezer ft. között mozog,darabonként a garanciális is időben ne sajnáld rá a pénzt, azt javaslom, fűtéssel jobban megdolgoztatod.

2019. ápr. 7. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!