Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » WC csésze tervezett kicserélés...

WC csésze tervezett kicserélésekor, az új csésze vásárlásakor melyik méreteket kell figyelembe venni?

Figyelt kérdés

Vízkövesedés miatt cserélni kényszerülök a WC csészét, ugyancsak alsó kifolyású lapos öblítésűt vennék.

Bizonytalan vagyok, hogy van-e még olyan adat, amelyre tekintettel kell lennem annak érdekében, hogy a kicserélésnél ne legyen nem várt akadály.



2019. ápr. 8. 19:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
54%
nincs egyéb méret. Alsós vagy hátsós,ez a 2 lényegi alap tétel.
2019. ápr. 8. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
54%

Az elfolyócső átmérője egyforma. Nem hallottam más méretről. Lényeges, hogy már tudod, hol (hogyan) folyik el az öblítővíz. Ez nagyon fontos.

Továbbá fontos a rögzítések helye, ahogy a padlózathoz rögzíted, de általában ez is állandó.

Az öblítővíz befolyócsövének helye és módja szintén meghatározó. Bizonyára nem vagy szakembere a dolognak, ezért azt javaslom, hogy beszéld meg egy szerelővel, hívd el magatokhoz, hogy lássa miről van szó és együtt vegyétek meg a csészét.

Végül egy gondolat: a vízkövesedést nem tudod vízkőoldóval eltávolítani? Sokkal olcsóbb, mint egy új csésze + beszerelés!

2019. ápr. 8. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
79%

A Wc csészéknek is van 1 szabványuk ami szerint készülnek .

Ahányszor vízkövesedés fog lenni,annyiszor cserélni fogod ?

Sűrűbben kellene használni a vízkő oldószereket,hogy ne tudjon megvastagodni .

2019. ápr. 8. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a hasznos tanácsokat!


A csésze cseréje nem esztétikai okokból történik - a felületek tisztítása természetesen rendszeres, ezt elmulasztottam közölni -, hanem a szifon átfolyási keresztmetszetének vízkövesedés miatti szűkülése miatt. Internetes tájékozódásom szerint a vegyszeres, vagy a mechanikus tisztítás helyett mindenképpen célszerűbb a kicserélés újra....

A mostani csészét 15 évvel ezelőtt szereltem be, amikor ideköltöztünk....

2019. ápr. 9. 09:37
 5/11 anonim ***** válasza:
70%

Ha a WC-csésze egyébként jó, csak nagy a vízkőlerakódás, én sok ezer forintot megspórolnák azzal, hogy nem cserélem ki, hanem éjszakára egy ronggyal kiitatnám a víz nagy részét, aztán sósavat öntenék bele. Ezt párszor megismételném.

Később félévenként (évenként) ugyanezt megismételném. Úgy látszik a ti vidéketeken nagyon kemény a víz.

Szerintem ne költs fölöslegesen.

2019. ápr. 9. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
64%

Vízkő miatt kicserélni? Azt tökéletesen ki lehet belőle szedni. Öntsd nyakon 20%-os ecettel. 3 litert önts egy vödörbe, és azt zúdítsd a budiba, majd folpackkal takard le.


Egyébként lehet szívni a wc-vel, ha a régi budi nem olyan kaliberekkel rendelkezik mint a maiak. Egy 40 éves házgyári budi például 2 centivel lentebb folyik ki, mint a ma kaphatóak és magasabb is az ülőfelülete, a rögzítése is tök máshová esik. Minden megoldható, de a szívás ott van.

2019. ápr. 9. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
54%

Igaza van a 6. válaszolónak, mert az ecet is nagyon megfelel és hatásos, főleg a 20%-os. Egy valamit nem úgy csinálnék, ahogyan a válaszoló írja. A 3 liter ecet egy vödörbe teljesen fölösleges, hiszen felhígítjuk az ecetet, ráadásul, ha egyszerre beleöntjük, akkor annak tetemes hányada azonnal túlöblítődik anélkül, hogy kifejthetné a hatását. Én azt javaslom, hogy a hígítatlan ecetből éjszakára, vagy amikor várható, hogy majd órákon át nem használják a WC-t (pl. elutaznak, bevásárolnak stb.), ekkor öntsenek a WC-be 3-4 deci ecetet vagy sósavat és hagyják hatni. Már az előzőekben ajánlottam, hogy ha hozzáférhető a WC-csésze, a vizet ronggyal távolítsák el, hogy a savat ne hígítsa. A savak a lerakódott mész-sókkal reakcióba lépnek, pezsegni kezd az egész és a legközelebbi használatnál leöblítődnek. Ha van még lerakódásmaradék, meg kell a műveletet ismételni. A fóliával való letakarás teljesen fölösleges, sőt - hagyni kell, hogy a keletkező gázok elkeveredjenek a levegővel (hagyjuk nyitva a WC-ajtót).

Ezért az egyszerű megoldásért kár 10 évenként cserélni a csészét, ha egyébként még használható.

2019. ápr. 10. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
54%
De. Pont azért kéne vödörből gyorsan 3 literrel nyakonönteni, (gyakorlatilag lehúzni) hogy hígítatlanul csak a tömény ecet maradjon ott, a vizet nyomja ki a szifonból. Persze így egy kicsi megy majd a lefolyóba, de annak se fog ártani, ha ecetben ázik. A szifonok közt jelentős eltérés van a tekintetben, hogy mennyi víz van bennük. Egy platós hátsó kifolyásúból valami 2,5-3 liter körülit simán ki lehet lapátolni, míg egy csobbanósból ennek a fele vagy még annyi sem.
2019. ápr. 10. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a segítő tanácsokat az ecet használatás javasoló T. Válaszadóknak is.

Ezt a megoldást fogom alkalmazni!

2019. ápr. 10. 11:34
 10/11 anonim ***** válasza:
77%

Egy kukafóliát húzz majd rá és tixóval ragaszd is körbe, hogy ne párologjon ki. Így a perem alatti rész is meg fog gyengülni az ecetgőztől.


Az még segítene, ha először 3 liter forró vízzel öntöd nyakon, majd ezután küldöd rá az ecetet.


1-2 nappal később szintén forró vízzel öntsd nyakon, többször is, majd súrold budikefével, és ismételd meg az akciót, ha úgy látod működik.

2019. ápr. 10. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!