Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Ti mikor untátok meg a felújít...

Ti mikor untátok meg a felújítás után a javítgatást?

Figyelt kérdés

Lassan fél éve kész a felújításunk, de még mindig kéthetente átszaladok a folyosón és lejavítgatom az összetapogatott falrészeket fehér festékkel. Nyilván ilyenkor áthengerezem az egészet, mert különben foltos lesz. Lassan elfogy egy 15L-es vödör ezek miatt a javítások miatt. Asszonykám már egészen kivan ettől, de én meg attól vagyok ki, hogyha össze van tapogatva a fal (nem én tapogatom össze, elhihetitek).

Nektek hol volt az a pont, hogy le tudtátok sz.rni az ilyen dolgokat és úgy voltatok vele, hogy majd 1-2 év múlva átkenitek az egészet egyben?



2019. ápr. 9. 02:00
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Arra nem gondoltal hogy lemosható falfesteket vegyél? 🤔 Nekünk is az van valaki hagy rajta nyomot megyek egy vizes szivaccsal és letörlöm kész.
2019. ápr. 9. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Hány réteg festéket akarsz még felvinni? Kényszer cselekvés. Rigolya. Szerintem senki se keni le az egészet azért, mert picit koszos lett. Ez természetes.
2019. ápr. 9. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
91%
Menj pszichiáterhet, ez erősen nem normális. Az átlag ember azonnal lesz*rja a dolgot, ha piszkos lesz a fal bosszankodik, de nem áll neki újrakeni azonnal, pláne nem fél véig.
2019. ápr. 9. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

Hozzá se nyúltam. A szakik gyönyörűen megcsinálták, én vigyáztam rá, ahogy tudtam, és máig vigyázok rá, de természetesen egy-két kisebb ez-az már van rajta.


Nekem is kényszeresnek tűnsz. Egy fal sosem makulátlan, engedd ezt el, normális ember nem csinálja ezt.

Amúgy meg ha ennyire zavar a legkisebb kosz is, miért fehérre festeted a falat?

2019. ápr. 9. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Azt hiszem rájöttem a plafonig lambériás közlekedők rejtélyére :)
2019. ápr. 9. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:

Néhány hétig még az új bútorok szerelésénél, szállításánál, felfúrásánál keletkező nyomokat eltüntettük. Én így éreztem jól magam, de aztán befejeztük. Tök természetes, hogy a használattal valamennyit koszolódik, majd újra kifestünk ha már gáz lesz.

Ha téged ez ennyire zavar, akkor érdemes más megoldásban gondolkodni. Hülyeség állandóan átfesteni, mert előbb-utóbb elkezd lepotyogni. Legyen mosható festék, tapéta, vagy falburkoló és akkor probléma megoldva.

2019. ápr. 9. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

Bírom, hogyha valaki kicsit igényesebb az átlagnál és pedáns, akkor az már egyből kényszeres. :) Ha kényszeres lennék, akkor nem kéthetente kenném át, hanem azonnal kb. ahogy valaki összefogdossa.

Én vigyázok rá, a feleségem is, de többször jön hozzánk baráti társaság és mindig összetapogatja mindenki amikor veszik fel a cipőt. Pedig van külön pad a folyosón amire le lehet ülni. Ugyanez van az ajtókkal, azt is mindenki kivágja - persze nem izomból -, de valahogy az emberek les__rják az ilyesmit. Persze ez ellen lehet védekezni, raktunk fel a padlóra ajtóütközőket.

A mosható festék egy kalap kaki. A színesek a szobákban Dulux EasyCare-ből vannak és ahol megpróbáltuk picit is letörölni, ott egyértelműen látszott a szivacson is (nem, nem dörzsöltük), hogy elszínezi. Száradás után meg nappali fényben látszik egy halvány folt.

A lambéria baromi szarul néz ki, nem 1960-at írunk. Én valami dekor üvegfalon gondolkozom a kényesebb helyeken, mint amilyen a konyhákban van a hátfalaknál.

Mondjuk nem értem ezeket minek írom le, úgyis belém fogtok állni, de hát az én k__va anyámat, hogy zavar, ha ujjlenyomatos a fal és nem akarom éveken át nézegetni amíg ki nem fest az ember újra... :)

2019. ápr. 9. 10:46
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

Nem, hát azért be kellene látnod, hogy valami nálad nem működik jól, ha 2 hetente festeni kell, ilyen a világon nincs.

Ha rendszeres adott helyen az összefogdosás, akkor valami a ti elrendezésetekben lehet problémás, mert nálunk eszébe nem jut senkinek falra támaszkodni. Mindegy, ezt nem látom, de valóban jó irányba terelődtél, valamivel érdemes burkolni. Az üveg szerintem butaság, mert azt meg napi szinten moshatod a mancsnyomok miatt.


Én mondtam az előbb, hogy értem már a lambériát. Nem javasoltam, azt írtam, értem. Mert tényleg ronda.


Viszont amúgy nem az 1960-as fenyő designt kellene elképzelni, hanem valami modern fa vagy kerámia burkolatot például.

[link]


De játszhatod a sértődöttet, ha te csinálsz egyértelmű hülyeséget, mindenki más meg kiröhög miatta, akkor nem mi vagyunk a hülyék, hanem valószínűleg te.

2019. ápr. 9. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
Minek teszel fel kérdést ha nem tetszik a válasz? Durcás fiúcska.
2019. ápr. 9. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

"Én vigyázok rá, a feleségem is, de többször jön hozzánk baráti társaság és mindig összetapogatja mindenki amikor veszik fel a cipőt."


Megoldás lehet, ha a baráti társaságotokat nem kéményseprők, bányászok vagy olajmunkások alkotják.

2019. ápr. 9. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!