Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Vizes falat szigetelni?

Vizes falat szigetelni?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Van egy durván 20x2m magas betonblokkos vakolatlan keritésünk, amely anno alá lett szigetelve, a kátrány ott van, csak gondolom elöregedett... picit nedvesedik az alsó 30-40cm pár szakaszon...

Tudom hogy a profi megoldás az alávágás lenne, de kérdezném hogy az elképzelésem jo lehet hosszu tavon vagy nem...


Szoval arra gondoltam, hogy 2centis hungarocellt ragasztani, dűbelezni... majd háló és glett...

Idővel ledobná ezt is szerintetek?



2019. ápr. 14. 17:16
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A vizes fal meg ott van a hungarocel alatt.
2019. ápr. 14. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ahogy a kerdésben is szerepel: igen ott van. Egy betonblokkos kerítésröl beszélünk amely minimálisssn, de vizes..
2019. ápr. 14. 19:09
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Le fogja lökni.
2019. ápr. 14. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
36%
Ledobja. Amíg meg nem, addig olyan szépen fog rothadni meg penészedni közötte, hogy "öröm" lesz nézni. Meg szagolni a dohszagot. Nem csak a falon, hanem mindenen, amit a közelébe raksz (szekrény, ágy, asztal, szőnyeg, bármi).
2019. ápr. 14. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom a kerítés mellett nem lesz bútor.

De a nedvesség az sehol nem jó. Simán szét tud fagyni a beton.

2019. ápr. 14. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
77%
Uhh, utolsó, igazad van, én a kerítés szót valahogy nagyon átugrottam első olvasásra :D Mea culpa
2019. ápr. 14. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Én azt gondoltam, ugy mint a lábazatok szigezelésénél.... ott is nedves az alap azért...megis ráragasztják a hungarocellt.... és arra lábazati vakolatot kennek.... és nem dobja le....


Ugyanez a szituáció, csak most egy betonblokkos keritésröl beszéltem...

2019. ápr. 25. 20:54
 8/8 anonim ***** válasza:

A lábazat is ledobja, főleg ha eps-t raknak fel.

Xps meg jó lehet.

De!

Ha nem megfelelő a talajnedvesség elleni szigetelés akkor a víz a kapillarison feljebb fog menni és tényleg szét fog fagyni. Annyi hogy később fogod észrevenni a bajt.

2019. ápr. 25. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!