Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Előzetesen menettömített...

Előzetesen menettömített sarokszeleppel mi a teendő?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy használati útmutatót nem kaptam hozzá.

Ez a tömítés gondolom nem műanyag, a nevét viszont nem tudom, de talán bojler kazánjához ugyanilyen tömítés jár, így tudom, hogyha víz éri, bedagad, valamint képlékennyé is válik.


A kérdés az volna, hogyha egyszer víz éri, szabad-e még beljebb tekerni (ha csöpögne)?



Fókusz nélküli kamerájú telefonnal fotóztam, de a lényeg azért látszik, hogy miről volna szó: [link]



Egy régi vas ívről van szó, a képen látható pozícióig sikerült eddig betekerni(talán 3 fordulat, ebből kb. egy fordulat a tömítésé), a kérdés hogy elégséges-e ez így? Az állapotokra tekintettel nem tudom, hogy lehetne-e még egy fordulatot tekerni rajta, szerszámmal nem tudok ráfogni, egyébként olcsó praktikeres termék.

Nyomást még nem engedtem rá, el van zárva, de víz már elképzelhető, hogy érte a tömítést.


[link]



2019. ápr. 16. 00:50
 1/4 anonim ***** válasza:

"A kérdés az volna, hogyha egyszer víz éri, szabad-e még beljebb tekerni (ha csöpögne)?"


Persze, hogy szabad, de ahogy írod, nem is csöpög, mi a gond?

2019. ápr. 16. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem,..nem!

Azt ki kell tekerni,lepucolni, felérdesíteni 1 fűrészlappal vagy 1 fogóval a menetet megropogtatni, aztán kenderrel egyenletesen betekerni,befaggyúzni,(+ a belső menetbe is mehet),és az 7 szentség hogy nem fog csepegni.


Utólag rákenni kívülről egyébként amúgy sem ér egy fabakát,hisz a víz nyomása könnyedén utat talál,hiszen nincs zárt rendszerben a tömítés,a tömítő anyag nem feszül be sehová.

2019. ápr. 16. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A kócon kívül több más jó tömítès is van. Amit rátettek az is jó. Sosem használtam kócot ès az új anyagokból kevesebb is elèg, jobbak is.

Azèrt 3 fordulat az nem sok, annál több menet van ott, figyeld azt is. Próbáld ki. Ha mègsem jó, újra lehet, új tömítèssel rakni.

2019. ápr. 16. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Helyesbítenék: Ha csöpögne, valószínűleg megette már a fene, a kérdés inkább az, hogyha nem csöpögne és így nem korrekt, hogy síkban van a cső végével a tömítés és kilátszik, az esetlegesen felázott tömítéssel beljebb tekerhető-e, vagy darabokra megy az a tömítésé és csöpögni fog.
2019. ápr. 23. 04:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!