Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Otthon » Felújítás

A kérdés

Előzetesen menettömített sarokszeleppel mi a teendő?

Úgy értem, hogy használati útmutatót nem kaptam hozzá.

Ez a tömítés gondolom nem műanyag, a nevét viszont nem tudom, de talán bojler kazánjához ugyanilyen tömítés jár, így tudom, hogyha víz éri, bedagad, valamint képlékennyé is válik.

A kérdés az volna, hogyha egyszer víz éri, szabad-e még beljebb tekerni (ha csöpögne)?

Fókusz nélküli kamerájú telefonnal fotóztam, de a lényeg azért látszik, hogy miről volna szó: [link]

Egy régi vas ívről van szó, a képen látható pozícióig sikerült eddig betekerni(talán 3 fordulat, ebből kb. egy fordulat a tömítésé), a kérdés hogy elégséges-e ez így? Az állapotokra tekintettel nem tudom, hogy lehetne-e még egy fordulatot tekerni rajta, szerszámmal nem tudok ráfogni, egyébként olcsó praktikeres termék.

Nyomást még nem engedtem rá, el van zárva, de víz már elképzelhető, hogy érte a tömítést.

[link]

Keress kérdéseket hasonló témákban: idom, vas idom, menet, menettömítés, tömítés, sarokszelep, szerelés, csap, víz, vízszerelés

ápr. 16. 00:50  Privát üzenet  

A válaszok

"A kérdés az volna, hogyha egyszer víz éri, szabad-e még beljebb tekerni (ha csöpögne)?"

Persze, hogy szabad, de ahogy írod, nem is csöpög, mi a gond?

A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/3Időpont ápr. 16. 06:08 Privát üzenet

Nem,..nem!

Azt ki kell tekerni,lepucolni, felérdesíteni 1 fűrészlappal vagy 1 fogóval a menetet megropogtatni, aztán kenderrel egyenletesen betekerni,befaggyúzni,(+ a belső menetbe is mehet),és az 7 szentség hogy nem fog csepegni.

Utólag rákenni kívülről egyébként amúgy sem ér egy fabakát,hisz a víz nyomása könnyedén utat talál,hiszen nincs zárt rendszerben a tömítés,a tömítő anyag nem feszül be sehová.

A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/3Időpont ápr. 16. 06:16 Privát üzenet

A kócon kívül több más jó tömítès is van. Amit rátettek az is jó. Sosem használtam kócot ès az új anyagokból kevesebb is elèg, jobbak is.

Azèrt 3 fordulat az nem sok, annál több menet van ott, figyeld azt is. Próbáld ki. Ha mègsem jó, újra lehet, új tömítèssel rakni.

A válaszíró 83%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/3Időpont ápr. 16. 10:33 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Járólap lerakásával kapcsolatban lenne egy kérdésem. Régi parasztházban, régi kő járólap kerülne lecserélésre. Ebből két problémám adódott.1. Nehéz felszedni 2. Kb.6 cm...
A kémény ajtó mellett beázik, mi a teendő?
Régi családiháznál talajvíztől nedves a pince. Mi a teendő?
Most megfog ázni a kőzetgyapotom, mi a teendő?
Mi a teendő akkor, ha megmozdult a csempe a falon?
A villanyban az izzó foglalatában van egy kis fémkarika, ami úgy látszik tönkrement, mi a teendő?

Kérdések az Otthon rovatbólKérdések a Felújítás rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!