Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Gipszkarton mennyire időtálló...

Gipszkarton mennyire időtálló tégla falon? Sajnos emellett döntöttem a felújítók nyomására, de nagyon sok rosszat olvastam róla és kicsit elkezdtünk félni, mert nem volt éppen olcsó.

Figyelt kérdés
Egy asztalos és egy festő csinálta, fa szerkezetre tették fel a kartonokat. ( eleve fémre kellett volna) A párom azt mondta, hogy ahol nem volt egyenes ( én dolgozom, nem is voltam itthon egy hete, most értem haza, nem lehettem ott) ott a lécek mögé fadarabot raktak és így oldották meg, hogy egyenes legyen. namost, ez biztos, hogy NEM szakszerű. Ez lenne a kérdésem, hogy mennyire tartós? 35-ös tömör tégla falam van, erre lett rögzítve. Az egész házban, tetőtől talpig csinálták meg így, plusz a fürdőszoba csempe és burkolatok. a fürdőbe szerencsére zöldet raktak. Olvastam, hogy simán lehet csak 1-2 évet bír, az meg nagy baj, mert ez több milliós történet volt.... Ráadásúl szöget sem tudunk beverni, mert ha beverjük, akkor nem marad benne, nem lehet képet feltenni. szépnek szép, de mennyire időtálló és tartós? mivel a szegély még nincs fent, látom, hogy egy fél ujjnyival a falra tették fel, alulra meg nyomtak valamit. nem a földön áll a szerkezet.
2019. ápr. 17. 18:14
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha normálisan rögzítették a párnafákat a falhoz, nagy baj nem lehet vele.

Mondjuk én két réteg kartont szoktam rakni, vagy egy 15 mm-es tűzgátlót, így sokkal erősebb a fal.

2019. ápr. 17. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
ütős dűbelt raktak. tudom, mert nekem kellett megvenni.
2019. ápr. 17. 18:54
 3/8 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Hol írják és miért hogy egy két évig bírja?
2019. ápr. 17. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha a talajnedvesség elleni szigetelés rendben van nem lehet baj.


A képekhez:

[link]

2019. ápr. 17. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Fish1 ***** válasza:

Nálam több, mint tíz éve van és nincs semmi baja.

Képet is tehetsz a falra, én szög helyett csavarral oldottam meg.

2019. ápr. 18. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

A hézagolás miért ne lenne szakszerű? Te hogy csinálnád meg? Nem egyenes a falad, ezt a lécváz egy az egyben átmásolná ezt a gipszkarton előtét falra. Te hogy hézagoltad volna?

A lécváz miért rosszabb, mint a fém profil? Ugyan én is fémprofil párti vagyok, de az egalizált lécváz sem rosszabb. Szerintem kicsit túlaggódod és az aggodalmaid nem igazán tudod alátámasztani tényszerű adatokkal. Az "azt hallottam" az nem tényszerű.

2019. ápr. 18. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
"Több millióból" simán ki is lehet vakolni.
2019. ápr. 18. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
63%

Bocs, de nem nagyon értem, hogy egy normál téglaházat miért kell gipszkartonozni milliókért, ami nem megoldja a meglévő hibákat, hanem csupán elfedi?!

Az összes hiba meg megmarad mögötte.


Ez is egy szép mondat: "emellett döntöttem a felújítók nyomására"

2019. ápr. 18. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!