Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Kondenzációs kazán aktuális...

Kondenzációs kazán aktuális kémény kivezetési szabályok?

Figyelt kérdés

Szeretném lecserélni az ezer éves Termotéka gázkazánom egy mai modern kazánra. Hozzáértőtől szeretném tudni a jelenlegi szabályokat a kivezetésről, mert ahány embert kerdeztem annyi valaszt kaptam.


A jelenlegi gázkéményem a szomszéd felé van kivezetve. Nincs 10 méter tehát oldalfali kivezetés szóba sem jöhet sajnos.


A régi gázkéménybe bele lehet húzni azt a csövet amin kifelé fúj? Gázterv kell ha a teljesitmeny kissebb mint 36kv valamint a gázcsöveket sem kell babrálni?


2019. máj. 9. 15:43
 1/6 anonim ***** válasza:
Katasztrófa védelem hivatalos válasza kell mert a kéményseprés is oda tartozik .
2019. máj. 9. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ebből kéményseprők ki vannak zárva .

A k.kazánoknak saját gyári készitésű égéstermék kivezetéssel vannak ellátva .Ez nem tartozik a kazán árába .Ennek kivezetési helyét majd a gázterv készitő meghatározza .Már mindenért a tervező a felelős,ő lesz a műszaki átvevő is.A szolgáltató már ki van ebből hagyva .

Kell még érintésvédelmet is csináltatni,erről igazolást kérni .Végül egy olyan vállalkozást keresni,amelyik a kazánt üzembe helyezi,mert ekkor lesz érvényes a garancia .Meg a lakás biztositás is,ha lenne .

Jah,meg egy olyan gázszerelő,akinek van jogosultsága ilyet felszerelni .Minden iratanyagot a tervező rendez.

2019. máj. 9. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Van lakásbiztosításunk. Lémeny elhelyezés jogszabály érdekelne inkább, hogy mitől hány méter meg pontosan hova lehet felszerelni.
2019. máj. 9. 18:33
 4/6 A kérdező kommentje:
Elirtam, kémény elhelyezés
2019. máj. 9. 18:34
 5/6 anonim ***** válasza:

Hívd fel a szolgáltatódat. Kérj elérhetőséget "egyszerűsített készülék cserére" jogosult szerződőtt szerelőhöz. Ő helyszínen válaszol minden kérdésedre.


[link]

2019. máj. 9. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Van egy mos használt oldalfali kivezetésed, de van az épületben egy régi függőleges kémény?-én így értelmezem az általad írt kérdést

Régi kéménybe bele lehet húzni a mostani kondenzációs kazán égéstermék elvezetőjét. Persze ha ez egyedi kémény, más készülék nem csatlakozik a kéménybe, és elég tágas ahhoz hogy elférjen benne a kondenzációs kazán égéstermék elevező csöve.

2023. okt. 9. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!