Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Hova forduljak az ügyben?

Hova forduljak az ügyben?

Figyelt kérdés

Nos a kérdésem az lenne, hogy hova forduljak ha kéményt szeretnék felhúzatni?

Az aktuális kéménysepréskor mondták, hogy ideje lenne lecserélnünk a kéményt mert nagyon tönkre van már.

A kazánunk vegyestüzelésü (szén + fa)

Kőmüves húzhat fel kéményt? vagy kit kell ezzel keresnem, mert ahány oldalt néztem ezzel kapcsolatban mindenhol mást irnak...



2019. máj. 15. 11:20
 1/7 mindentudó99 ***** válasza:
89%
Legjobb lenne ha felhívnád a katasztrófavédelmet és ott kérnéd a kéményeseket. Majd ott elmondják a hatályos szabályokat. De természetesen a tégla kéményeket kőművesek csinálják. Az is megoldás lehet hogy egy kőművessel újrarakatod. Nem tudom egyáltalán téglából lehet e még. Ha nem is lehet feketén újrarakatod és kész. Nincs már kéményseprés hogy kerültek oda?
2019. máj. 15. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
62%

Látok én pár éves házakon téglából rakott kéményeket.

6 m nél nem magasabb kéményhez nem kell engedély .

Minden kőművesnek ismerni kell a kémény méreteket.

2019. máj. 15. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Csináltad újra,az is lehet hogy csak tetőn kívül kell.

Nálunk is ez volt a megoldás .

Felraktak vagy 10 kémény elemet,tetőt,és kémény sapkát.

Így az eső sem esik bele .

2019. máj. 15. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell mindent véresen komolyan venni, amit egy kéményseprő mond.

Engem majdnem bepalizott egy 500ezres munkára (amit a haverja csinált volna meg "barátilag) utána a másik kéményseprő, akinek nem mondtam el az előzményeket, jónak találta a kéményt.

2019. máj. 15. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Hu nagyon köszönöm a válaszokat!

Igazából akkor elég lehet ha keresek egy kömüvest aki felépiti újra?

Szerintem is csak a tetőn kivüli résszel van a gond. De jó lenne azért körbe nézni, nem akarom hogy lehúzzanak.

Nem mindegy hogy 100 ezerből megvan vagy 5-600 ezer forintokat is látok itt ott... Azt nagyon soknak tartom, de ha ennyi akkor ennyi.

2019. máj. 15. 19:05
 6/7 anonim ***** válasza:
Szervusz! Jó válaszokat kaptál. Anyukámnál pontosan ugyanez a helyzet. Vegyestüzelés és kicsit odavan a kémény tetőn kívüli része. A szakmában dolgozok, de olyan sok munka van, hogy eddig halogattam ezt a feladatot. Új kéménynél, tehát új építés szigorúan betartatják a szabályokat. Tehát béleletlen kéményt nem engednek téglából. Kell a pecsétes papír a lakhatási engedélyhez. Viszont ahol hagyományos tégla kémény van, azt semmi sem tiltja, hogy karbantartsd. Fűtés korszerűsítés esetén pedig a kéményt is korszerűsíteni kell, pl hőszigetelt bélelt.
2019. máj. 16. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Szia!

Nagyon köszönöm a válaszod, akkor felkeresek egy kömüvest ezzel kapcsolatban, remélem nem fog senki bele kötni utólag. :D

2019. máj. 16. 10:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!