Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Létezik biztonsági ajtó...

Létezik biztonsági ajtó nyitható kisablakkal?

Figyelt kérdés

Most ilyen bejárati ajtaja a házunknak, hogy nyitható kisablak van rajta + rács, ami jó szellőztetésre, vagy csak kinézésre.


Ha lecserélném új biztonsági ajtóra, akkor gyártanak olyat nyitható ablakkal is? Vagy a nyitható ablak egy gyengeség (bár rács van rajta), és ezért nem valószínű, hogy találok ilyet?



2019. máj. 20. 13:43
 1/9 anonim ***** válasza:

Szerintem lehet ilyet csináltatni.

Kész legyártott ajtón nem hiszem,hogy találsz,de barmi előfordulhat.

2019. máj. 20. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen, kész ajtókon nem láttam, és ezért is merült fel bennem a kérdés, hogy koncepcionális okok miatt nem gyártanak ilyet, mert kevésbé biztonságossá teszi az ajtót? Vagy csak nem divat a nyitható ablak?
2019. máj. 20. 15:23
 3/9 crests válasza:
A nyitható ablak, manapság szükségtelen, mert nem biztonságos. Az un. "kukkolón" meg tudod nézni, hogy ki akar bejönni. A nyitható ablakot kinyitod, benyomják, benyúl és kinyitja az ajtót, ezért nem gyártanak manapság ilyet.
2019. máj. 20. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

A kukkoló inkább társasházi lépcsőházakban van. Én családi házra gondoltam, ahol a ház kültéri ajtaja az ajtó, ott nem jön be közvetlenül senki, hacsak persze át nem ugrik a kerítésen, de akkor már eleve gyanakodsz, ha nem csöngetnek, hanem valaki közvetlenül a ház ajtaján kopogtat.


Akkor persze nem nyitod ki, mert tudod, hogy ha a kertbe bejött engedély nélkül, akkor nem jó szándékkal jött.

2019. máj. 20. 15:50
 5/9 anonim ***** válasza:
Az ajtó biztonsági ajtó? És a kisablak? Az is biztonsági kell legyen, vagy annak már nem muszáj? :-)
2019. máj. 20. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Azért van azon ablakon rács. Persze nem tudom, hogy egy betörőnek mennyi munka leszedni egy biztonsági rácsot az ajtólapról?
2019. máj. 20. 16:21
 7/9 anonim ***** válasza:

Van jópár biztonsági ajtót gyártó magyar cég. Ezek egyedi ajtók. Tőlük érdeklődjél, az a biztos, és ők minőséget és minősítéssel gyártják. Egyik cég: [link]

A mindenhol kapható acél bejárati ajtó (kínai) ajtók egy kaptafára készülnek, a minősítésük is olyan, ezért nincs rá ablak, mert nem lenne jó már.

2019. máj. 20. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Valóban, megkérdeztem egy biztonsági ajtós céget, és azt mondták, hogy nem probléma a nyitható ablak, de persze felárat kell fizetni érte a standard áron felül, ha valaki ilyet akar.
2019. máj. 21. 17:28
 9/9 anonim ***** válasza:
Majd írd meg, kérlek, hogy elégedett voltál-e a céggel. Köszönöm.
2019. jún. 22. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!