Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Víznyomás probléma? El rontott...

Alízvagyok kérdése:

Víznyomás probléma? El rontottam?!

Figyelt kérdés
Magam csináltam meg a vízvezeték cserét.. 25 kpe cső jön az aknából, összeszükítettem 16 5 rétegű csőre.. A 16 cső kB 16 méter.. Nincs rákötve semmi fogyasztó csak a csapokat próbáltam ki hogy milyen. Alig van nyomás ha az egyik ki van nyitva és kinyitom az utána lévő csapot akkor teljesen el megy a nyomás és nem is akar jönni (csak csordogál) a csapból a víz ha elzártam a másodikat. Az megoldás ha a kpe csövet kicserélném 16 kpe-re? Vagy akkor is ugyan ez lesz a baj mert ha a fővezetékem 25 pl? Köszönöm a választ

2019. máj. 23. 21:21
 1/9 anonim ***** válasza:

Az nem átmérő probléma.

Valami más gond van

2019. máj. 23. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Biztos ,hogy teljesen nyitva van a főelzáró ?

Golyós szelepnél ilyen nem fordul elő,de ilyen tekerősnél sokszor lent marad a szelep.A szükitések nyomás problémát nem okoznak ,legfeljebb kevesebb víz folyhat át valamivel .

2019. máj. 23. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
csapon lévő szűrők rendben vannak? iszonyú mocsok tud elindulni egy leengedés után
2019. máj. 23. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Vèkony csöbön nyomás esès van ès a víz mennyisège is kevesebb. Vastagabb cső előnyösebb volna.
2019. máj. 23. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Golyós szelepek vannak. A kerti csaprol csináltam egy leagazast ugyan úgy 25 kpe csővel be a házba. A kerti sampon jól jön a víz. Zsír új minden. Esetleg megnezem a kád csaptelepnel hogy van e benne szűrő a végébe.. A többi leagazasra csak sarok szelepeket raktam...
2019. máj. 23. 21:55
 6/9 A kérdező kommentje:
A kpe. T cseereljem 16ra vagy az otretegut 25re?kpe olcsóbb kivitelezés lenne max 10 ezer. Az otretegu idomokkal együtt volt így 30 kB...
2019. máj. 23. 21:56
 7/9 anonim ***** válasza:

A hiba a kezdeteknél is van.A 25-ős kpe csövet nem szűkítünk közben,hanem végig visszük legalább az első elágig és onnan szűkítünk,ha csak két elág lesz,vagy az első csap után a másodikig.Ha több is lesz ,akkor a 25-ös gerincet elvisszük végig és onnan folytatjuk a 16 vezetékekkel és csak a végén az utolsó kettőnél.

Neked a kiépítésben is van hiba,de nem ez okozza a te bajod.Ha más nem lesz már leágaztatva róla,akkor maradhat.Nálad valami dugulás lesz ,mégpedig vagy a szűkítésnél vagy máshol a kosz,vagy túl sok tömítőanyag miatt,ami benne van a víz útjában,vagy a csapokban.A csapokkal a legegyszerűbb kezdeni és utána a többit ellenőrizni.

2019. máj. 23. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Hűha... Lehet van egy tippem... Föld kerülhetett a kpe csőbe és az nem mosodhatott ki.. Úgy gondoltam kijon... Az elején piszkos lesz a víz és kész... Kisebb szennyeződésekre kavicsokra ne. Is gondoltam hogy eldugithat
2019. máj. 23. 22:13
 9/9 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Hát a csövek végére zacskót szatyrot bármit szokas kötni míg a földmunkák vannak. Ha valami kavics szorult az ötrétegübe annyi az egésznek. De mindenesetre nézd át a csapokat. De az is igaz hogy nem szabad ekkorát szűkíteni. A kpe csővel beállsz. Onnan meg egy köponti helyre beteszel egy osztót. A kettőt vastagabb csővel kötöd össze. Az osztóból lehet menni a csapokhoz vékony csővel.
2019. máj. 24. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!