Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Kockaház átalakítása vagy...

Kockaház átalakítása vagy építkezés?

Figyelt kérdés
Mediterrán típusú házat szeretnék. Az lenne a kérdés hogy pénzügyileg melyik éri meg jobban? Egy meglévő kockaházat átalakítani vagy egy teljesen új házat építeni? Az építés az tudom hogy kb. 25-30 millió forint lenne. De az átalakításról fogalmam sincs hogy nagyon eltér-e ettől az összegtől

#építkezés ##építés ##felújítás ##átalakítás ##ház ##kockaház ##mediterrán
2019. máj. 30. 09:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
69%

Kockaházból sosem lesz "mediterrán típusú" ház, max csak hasonlítani fog rá.

30 millióból, ha megvan a telek és a külső munkákat (kerítés, udvar, kert stb.) nem kell/akarod megcsinálni akkor kb 85m2 bruttó alapterületű ÚJ házat tudsz építeni.

Az átalakítás erősen igényfüggő, de teljes átalakítás, korszerűsítés (tetőcsere, hőszigetelés, nyílászárócsere, gépészet és villany teljes felújítás) simán belekerülhet 200-250ezer/m2-be.

2019. máj. 30. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
65%
Inkább fizetnék többet, de nem alakítgatnék egy korszerűtlen kádárkockát. Millió rejtett hibája van/lehet, attól függően, épp mennyire volt részeg a möster.
2019. máj. 30. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
A ház amúgy nincs rossz állapotban, jelenleg lakják is. Csak nekem a stílusa nem tetszik annyira és úgy vagyok vele hogy hogyha már fizetek akkor legyen olyan amilyent szeretnék :)
2019. máj. 30. 09:43
 4/12 anonim ***** válasza:
75%

kb 15 millióból kijön minden, ha sok mindent megcsináltok. Ha mindent mester csinál inkább 20.

Ha már megvan akkor olcsóbb felújítani, mert mehet minden kalákába. Ha veszed akkor viszont nem biztos hogy olcsóbb lesz a végére

2019. máj. 30. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
94%

Számolok neked.

A házamat 11m-ért vettem 8 éve (115m2) és mindene fel lett újítva. Szigetelés:2m, komplett villany: 500e, komplett víz: 400e, komplett fűtés: 1m, konyha:1.2m, nappali: 1m, háló: 300e, gyerekszoba: 200e, fürdőszoba: 1.4m, egyéb belső: 500e, tető: 2m, kert: 400e. A vége 21.900.000 Ft. Ez még így sem mediterrán stílusú, csak egy jobb állagú 1975-ös ház. Persze ezt 8 évre elosztva kell érteni, mert sosem vettem fel hitelt. Ha viszont abban a helyzetben vagy, hogy egybe ki tudsz fizetni egy építkezést, akkor az a jobb megoldás.. talán. Rokon építkezik, a sok kókler idióta miatt állandóan csúszik minden és a kezdeti költségek is mennek felfele. De személy szerint akkor is inkább építkeznék, mert az korszerű és közelítőleg olyan lesz, amilyet akarsz. Csak ott kell lenni minden munkafolyamatnál, mert a segédmunkások rettentő hülyeségeket tudnak csinálni.

2019. máj. 30. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
kb. 7.000.000 ft lenne a ház megvétele (kb. 2x ennyit ér csak családi kapcsolatok miatt lenne olcsóbb) és mint írtam elég nagy lenne az átalakítás. Nyílászáró csere is lenne. Nagyobb ablakokat, erkélyajtókat szeretnék rá. Igazából nem nagyon hasonlítana a mostani önmagára, azért gondoltam hogy akkor már nem azzal vacakolni hanem újat építeni az jobban kijön :/ Csak mivel fél áron lenne a ház ezért nagyon elgondolkodtató
2019. máj. 30. 10:18
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2019. máj. 30. 10:20
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Az 100%, hogy nem állnék neki többet az életben építkezni.

Különösen akkor nem,ha féláron hozzájutok egy statikailag rendben levő házhoz, amit a pénztárcám és az energiám szerint akkor és úgy újítok fel, ahogy nekem tetszik.

2019. máj. 30. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
49%
Ha teljesen szèt akarod pulkantani, a magyiterrántra vagy gagyiterránra, ahogy szakmai körökben hívjuk ùgyis összevissza tető kell, arra nem jó alap a kockaház. Új nyílászárók, nagyobb nyílások, kb semmi nem marad a règi házból, sőt, csak drágít a bontás ès a vizesedès megszüntetèse. Èpíts újat ilyen esetben, a jó állapotú règit meg majd rendbe teszi valaki.
2019. máj. 30. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
69%

Fűtés és energia szempontjából a leggazdaságosabb a kocka alakú ház. Az igazi mediterrán házak mediterrán éghajlatra valók. Egy házba a színekkel, festéssel, burkolatokkal, bútorokkal, hozzáépített teraszokkal be lehet csempészni a mediterrán hangulatot, totális pénzkidobás a 36 szögletű tetővel építkezés.

[link]

[link]

2019. máj. 30. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!