Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Panel lakásban honnan kötik...

Panel lakásban honnan kötik be az elektromos áramot a klímába?

Figyelt kérdés
Szeretnék klímát beköttetni, de nem szeretném, ha szét kellene hozzá vésni a falat. Hogyan szokták ezt megoldani kulturáltan? Gondolom nem konnektorba kell bedugni. Bocs a hülye kérdésért, sose volt még klímánk.

2019. jún. 10. 21:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk a legközelebbi konnektorba van bedugva.
2019. jún. 10. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Pedig de, legalábbis a szüleimnél így van megoldva, igaz szépen elrejtették a sarokba és a parketta szegély mögé a vezetéket. Nem panel, de vasbeton ház.
2019. jún. 10. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
A klíma nem vesz fel akkora áramot, amit ne bírna el biztonsággal egy konnektor és az ahhoz kapcsolódó vezetékezés. Szétnézve egy lakásban a porszívó vagy a mosógép többet fogyaszt, mint egy klíma, azok is konnektorról működnek.
2019. jún. 10. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Azért ellenőrizni kell, hogy az adott áramkörhöz tartozó kismegszakító mekkora áramfelvételnél old le, mert ha más, hasonló fogyasztású készülék is van az áramkörön, akkor leoldhat.
2019. jún. 11. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

4-esnek tök igaza van. Ebből adódik, hogy a szomszéd nem tud klíma mellett porszívózni.

Nálunk egyébként úgy lett megoldva, hogy az elektromos kábel az erkélyen, kültéren lett vezetve (kábelcsatornában), és kb. padlószint felett behozva a lakásba. Ott szépen kábelcsatornában fut a legközelebbi konnektorig. Kanapé mögött, úgyhogy így esztétikus.

A másik lehetőség az lett volna, hogy bent, a klímától hozzuk le kábelcsatornában az elektromos kábelt, de jobban tetszik, hogy bent nem kell azt néznem.

2019. jún. 11. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

5-ös: És az erkélyre honnan/hogyan megy ki az elektromos vezeték?

Sajnos nem volt szerencsénk tavaly és kicsit hanyagul is gondolkodtunk amikor felújítottuk a lakást és betonig kipucoltuk. Újra lett húzva minden, az összes kábel falba vésve, aztán glett, festés, gipszkarton álmenyó, burkolás, asztalos melók, stb. Akartunk már akkor is klímát, de a szerelő csak hetekkel azután tudott volna jönni, hogy a villanyszerelő meg a festő ráért és úgy voltunk vele, hogy új lakás - akkor költöztünk -, itt már lehet kereszthuzatot csinálni, ráadásul a (szigetelt) tömb északi oldalán vagyunk, kelet-nyugati tájolással, redőnnyel, hátha nem is fog kelleni a klíma. Tévedtünk.

2019. jún. 11. 18:10
 7/12 kovpet ***** válasza:
A klímának úgyis falat kell fúrni, a csövei miatt. Ott mehet ki az áram is, gondolom, kábelcsatornában.
2019. jún. 12. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

én úgy vagyok vele, ha már valamit csináltatok akkor legyen meg normálisan. Azaz én a beltéri egységen kívül mást nem szeretnék látni a falamon.

Sajnos panelnál ez nem megoldható, viszont kábel csatornába szépen el lehet vezetni a klíma csöveket és az elektromos kábeleket. Szerintem nagyon igénytelen egy lógó kábel ami be van dugva a konnektorba.

200-500000 Ft közötti beruházásokról beszélünk és kb 5-10000 ft spórolást eredményez a konnektoros módszer, direkt bekötéshez képest.

2019. jún. 12. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

#8 - Tehát ezek szerint nálad egy hosszabbító/elosztó sincs a lakásban és minden berendezési tárgyad direktbe van kötve. Konnektor sincs a falon?

Ahogy írod, kábelcsatornában szépen el lehet vezetni a csövezést, ehhez hasonlóan egy kisebb csatornában pedig a konnektorhoz a vezetékezést, nem kell lógó kábeleket nézni.

2019. jún. 12. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

9#

Nincs hosszabbítóm, lehet hihetetlennek hangzik, de így van. Minden szobába 8 db konnektor van, az éjjeli lámpák normál fali kapcsolóval kapcsolhatóak. az antenna csatlakozót és konvektorjait teljesen kitakarja mindegyik Tv. Nappali, konyha, étkező... mindenhol annyi amennyi szükséges lehet és ott ahol kell.

/nem kevés idő volt jól kitalálni mindent.A villany szerelés meg nem volt vészes, bar az is igaz, hogy én véstem ki a falakat, csöveztem, dobozoltam, végül behúztam a kábeleket A szaki csak összekötötte a szerelvényeket kb fele-fele arányban csináltuk. Ezzel kb 300000 ft munkadíjat spóroltam/


Bár ez a rendszer szinte már túlzás, de esztétikus.

Viszont nem vagyok hosszabbító ellenes, ha ott van ahol nem látszik, vagy csak minimálisan. Ami irritál az pl az ha a klíma alsó része kb 2 méter magasan van és onnan lóg le a kábel, vagy tv felrakva a falra és konnektor meg 2 méterrel arrébb a sarokba lent.

2019. jún. 12. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!