Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Ablakpárkány falazás kijavítás...

Garott kérdése:

Ablakpárkány falazás kijavítása így lehetséges?

Figyelt kérdés

Egy lakásfelújításban vagyunk benne hosszú ideje, a részletekbe nem mennék bele, a lényeg, hogy egy ablakcsere után le volt egyeztetve egy kőművessel, azonban azóta sajnos eltűnt, és akikkel beszéltem pedig csak nagyon hosszú haáridővel tudná elvállalni. Mivel már a felujításban lassan megőrülök, úgy döntöttem (lehet hogy hibásan), hogy esetlegesen egy kisebb rész én is meg tudnék csinálni.


[link]


Mint a melléket képen látható, az ablak be lett rakva, azonban ez régi típusú lakás, és az ablakkeret jóval szélesebb mint maga az új ablak. Az ablakos cég körbe gipszkartonozta a falat, azonban alul nem (ez szándékos volt, mert ott nem akartam műanyag ablakpárkányt).


Ezt a részt kellene megcsinálni. Ahogy rákerestem nekem a leglogikusabbnak az tűnt, ha az egész alsó felületet ilyen cement + homok összekevert cuccal szépen kiegyenesítem. valamint (ami lehet, hogy hülyeség) arra is gondoltam, hogy azt a tégladarabokat nem szedném ki, hanem arra raknám rá ezt a réteget.


Soha nem csináltam még hasonlót sem, és lehet teljesen baromságokat írok, azért is kérdezem, hogy hátha valaki le tudja írni, hogy ez jó ötlet-e?


Valamint erre kell-e vakolni utána vagy ez már elég felületnek (később egy fafelület kerül majd rá a kőre).


A másik kérdés lehet még nagyobb baromság: a képen fent látható, hogy a gipszkarton ott van úgy magában. Erre kell valami vakolat, vagy magában is festhető?


Köszönöm előre is a segítségeket, és tudom, hogy lehet, hogy nagy vállalás a részemről ennek a kivitelezése, de más ötletem nincs + valahol el kell kezdenie az embernek.



2019. jún. 14. 16:30
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ránézésre, azok a dirib-darabok nem téglából vannak, hanem sittből. Úgyhogy azt onnan mindenképp el kell takarítanod, mert arra nem tapad jól a vakolat. Alaposan söpörd/ecseteld ki, majd közvetlenül vakolás előtt még vízzel is mosd le. Méghozzá úgy, hogy szívja be a fal a víz jó részét és nedves legyen. Ja, és előtte még a PUR hab darabokat snitzlerrel vágd le.


Egy ilyen élvédőt vegyél:

[link]

és azzal csináld meg a párkány alsó élét a vakolás közben (ha nagyjából már megvan a forma, nyomd bele az élvédőt és úgy fejezd be). Egy profi kőműves anélkül is tudna jó élet húzni, de neked elsőre girbe-gurba lenne (és ma már ők is ezt használnak).


Szerintem, ne vacakolj cement/homok keveréssel. Ekkora darabra vegyél 1 zsák ilyet vagy hasonlót:

[link]

A látott darabra kb. a fele elég lesz.


A gipszkarton illesztések nem szépek, úgyhogy én azt glettelném. Vmi ilyennel vagy hasonlóval:

[link]

Sőt, a vakolásod felülete is nagy valószínűséggel ronda lesz, úgyhogy majd azt is gletteld meg dörzspapírozd.

2019. jún. 14. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. Ez alapján nagyjából idáig jutottam:


[link]


Majd meglátjuk száradás után milyen lesz :)

2019. jún. 16. 17:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!