Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Padlásfödém szigetelése - hogyan?

Padlásfödém szigetelése - hogyan?

Figyelt kérdés

Vettünk egy régebbi házat, és a padlásfödémet szeretnénk szigeteltetni.

Aki megnézte, általában valamilyen EPS szigetelést ("hungarocell") és fölé betont javasol.

Ez a beton lep meg leginkább: sokfelé olvasgatok, és seholsem olvastam arról hogy a szigetelést le kell fedni betonnal.

Kérdés: én értek félre valamit, és amikor betont emlegetik, valami mást értünk alatta?


Amit én többnyire megértettem:

- alulra párazáró fólia

- szigetelőanyag (eps, vagy valamilyen kőzet- vagy üveggyapot)

- fölé osb lapok


Na most, hova való itt a beton?

Valószinű nagyon kezdő a kérdésem, de hálás vagyok ha valaki válaszol.



2019. jún. 19. 07:23
 1/3 anonim ***** válasza:

Járható legyen vagy ne?


Ha nem, akkor felesleges bármit tenni a szigetelés fölé, esetleg egy páraáteresztő fóliát, ha szeles helyen laksz.


A járható padlásnál egyszerűbb az osb lap: lécváz, amit kitöltesz szigeteléssel, arra pedig rászögeled az osb-t.


EPS nem szerencsés, födémre sokkal jobb a kőzetgyapot. Ja és 5-10 cm-t ne tegyél le, mert a fólia miatt könnyen szívás lehet belőle. 20-30 cm-ben gondolkodj.

2019. jún. 19. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én még az OSB lapot is kihagynám a tetejéről... betonozásról még nem is hallottam ilyen téren, mi is most fogjuk csinálni, fólia meg kőzetgyapot, aztán csókolom.
2019. jún. 19. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha lomtárnak akarod használni a padlást, akkor kell az OSB lap, egyébként valóban elhanyagolható. A betont meg felejtsd el. Meg azt is aki javasolta.
2019. jún. 21. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!