Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mosásnál szoktatok úgy járni,...

Mosásnál szoktatok úgy járni, hogy mikor kiveszitek a ruhát, mintha még habos lenne, nem most aki rendesen a gép a mosószert?

Figyelt kérdés

Az utóbbi pár alkalommal tapasztaltam, hogy kiveszem a frissen mosott ruhát, és csúszós, mintha 1-2 öblítés még ráférne.

És ez azért furcsa, mert ugyanaz a gép, ugyanaz a program (nem lett rövidebb a program, nem hagyta ki az öblítést), és a mosógél is ugyanaz, mint eddig.

Nem tudom, mi történt, hátha valaki járt már így, és tudja.


2019. júl. 28. 10:56
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem jártam még így 20 éves háztartásvezetés alatt, de nem lehet, hogy az öblítő nem jó/kevés, esetleg több mosógélt teszel bele mint eddig?
2019. júl. 28. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A mosószer hatóanyaga a "koszhoz" kötődik, ha nem elég a kosz, akkor a közegcserék során (öblítési ciklusok) is több mosószer marad vissza. Ezért kellene a mosószer mennyiségét a kosznak megfelelően adagolni.
2019. júl. 28. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Öblítőt soha nem használok, feleslegesnek tartom.

A mosógél ugyanannyi, mert a saját kupakjával mérem ki.


Tegnap eléggé beáztunk, az összes törölközővel vizet itattam fel, aztán kidobtam őket az udvarra, ahol még éjjel is esett rá az eső, sár.

Szóval elég koszosak voltak, ma 3 adagban tudtam őket kimosni, és éreztem, hogy még maradt bennük mosószer.

2019. júl. 28. 13:23
 4/6 anonim ***** válasza:

Igen. Mosószert kell váltani, mert nagyon habzik.


De a műszálas anyagoknak annyira nem lehet észrevenni.

2019. júl. 28. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Épp ma fogyott el ez a flakon, majd meglátom a többi adagnál.

15 éve vezetek saját háztartást, sosem foglalkoztam ezzel, hogy mennyi mosószer kötődik a koszhot.

Mosóporból egy mérőkanálnyit, mosógélből egy kupaknyit tettem.

Ez a jelenség csak az utóbbi néhány mosásnál volt, majd jövő héten újra porral mosok, nem géllel, és meglátom, mi lesz.

2019. júl. 28. 19:22
 6/6 anonim ***** válasza:
Esetleg mi lenne, ha öblítőt is használnál?
2019. júl. 28. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!